DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců
přihlášení (kroužky, tábory)
Stanice přírodovědců

AktualityVelikonoční dílna pro veřejnost
Velikonoce se blíží, a tak už pro vás sháníme proutky a jarní ozdoby na výrobu pomlázek a velikonočních dekorací. Tvořit se u nás bude v sobotu 24. 3. 2018 od 10 do 17 h. Zveme širokou veřejnost, rezervace míst není potřeba.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
Vyšlo únorové číslo Zahradnických listů
Máte rádi rostliny? Zajímáte se o zahradničení? Přejete si už od dětství stát se zahradníkem či botanikem? Právě pro vás jsme připravili únorové číslo Zahradnických listů a každý měsíc budeme vytvářet další – pro poučení i zábavu.
Report o Démonovi
Pamatujete na to naše roztomilé divoké hříbátko s každým okem jinak zbarveným? Pojmenovali jsme ho Démon, nechali pokřtít Michalem Malátným a po nějakém čase přestěhovali do Jezdeckého střediska Zmrzlík DDM hl. m. Prahy na vychování. A tady je zpráva o tom, jak mu to u nich jde, respektive jak o něj skvěle pečují a co všechno už umí:
Otevíráme Semínkovnu
Máte doma přebytečná semínka ze své zahrádky nebo naopak byste si chtěli nějaká opatřit? Již od 21. 2. 2018 můžete navštívit naši recepci, kde vám bude k dispozici nová Semínkovna.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
V listopadu neuklízejte!
Listopad je jeden z měsíců, podobně jako třeba na jaře květen, který svým jménem jasně odkazuje na to, co se v přírodě tou dobou děje. Opadává listí ze stromů a keřů, které hrají všemi barvami. A když ta nádhera spadne na zem? Pro mnoho lidí je po romantice a začíná práce. Všechno to uklidit, spadané listí je přeci nepořádek.
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.
Výlet na pastviny
V sobotu 24. 2. se turistický kroužek vydá za pražskými pastvinami s naším zahradníkem Michalem Plundrou do Radotínského údolí. Pasení koz, úprava pastvin, věšení budek pro ptáky a buřty na ohni...
Únorové soboty – program
Vše o psech a jejich výchově nebo péče o domácí mazlíčky? Vyberte si, co vás zajímá a přihlaste se na jednotlivé lekce sobotního kroužku.