DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců
přihlášení (kroužky, tábory)

Poznávání přírody v říjnuV rámci sobotního kroužku Poznávání přírody lze navštěvovat jednotlivé lekce. V říjnu nabízíme tento zajímavý program:
07.10. Zvířata Stanice přírodovědců teoreticky i prakticky s Katkou Korenekovou
14.10. Barevný podzim – tvoření z přírodnin s Vandou Klimešovou
21.10. Akvaristika s Michalem Hrdinou

Vyberte program, který se bude vašim dětem líbit a rezervujte jim jednotlivé lekce na adrese rottova@ddmpraha.cz a to nejpozději do čtvrtka 16 h daného týdne.

Podobné články

Vánoční hra pro děti i dospělé
Zveme vás k nám ve středu 13. 12. od 15 do 18 h na vánočně laděnou akci s tvořením, kvízem ale také třeba čajem pro zahřátí a čokoládovou fontánou. A kdo není na sladké, nerad tvoří, či luští hádanky, může si zajít prohlédnout naše terarijní zvířata do skleníku.
Savci
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Chemie
Od školního roku 2012/13 laboratoř chemie na Stanici přírodovědců úzce spolupracuje s Ústavem organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR v Dejvicích. Ti nejlepší mají možnost o prázdninách pracovat několik týdnů na pracovištích ÚOCHB.
Botanická soutěž
Stanice přírodovědců pořádá soutěž pro studenty středních škol v oboru botanika. Je určena studentům druhých ročníků čtyřletých středních škol a odpovídajících ročníků víceletých škol.
Plazi
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Chemie
Program v dobře vybavené chemické laboratoři k doplnění školního výkladu. Je možné domluvit náročnější experimenty.
Bylinky a léčivé rostliny
Pěstování a využití rostlin, bylinek a léčivek, některých druhů tradiční i netradiční zeleniny a ovoce, praktické ukázky a ochutnávka - bylinky všemi smysly. S možností zasazení vlastní bylinky.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
Prosincové soboty - program
Exkurze za ptáky a kameny, vánoční tvoření a perníkové pečení – to jsou prosincová témata sobotního kroužku Poznávání přírody. Termíny, lektory a způsob přihlášení najdete uvnitř článku.