DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

Program sobotních kroužků8. 12.  Welfare, stereotypie, enrichment s Denisou Matuškovou – Zajímá vás, co se pod cizími názvy ukrývá? Pojďte se dozvědět více o životní pohodě zvířat, jak bojovat s nudou při chovech v lidské péči a vyzkoušet si praktickou výrobu hraček pro zvířata s naší posilou ze Zoo Praha!

15. 12.  Holubářství s Evou Karbanovou – Nadšená a zkušená holubářka provede děti chovem holubů od A do Z, včetně informací o odchovech a praktické ukázky, co vše je možné s nimi dokázat.

Kroužky se scházejí ve Stanici přírodovědců, v hlavní budově – místnost Laboratoř. Čas konání kroužku je 9–12 hodin. V případě uzavřeného areálu si lektor vyzvedne děti u branky od ulice Drtinova (OC Smíchov).

Rezervace míst je možná nejpozději do čtvrtka 12 hodin před danou sobotou na tomto mailu. Pokud nestihnete své dítě včas přihlásit, můžete jej zkusit dohlásit i později – pokud kroužek proběhne a bude volné místo, mohu vám místo rezervovat ještě během pátečního dopoledne.

 

Podobné články

Cizokrajná zvířata
Zvířata, se kterými se v naší přírodě nesetkáme, jejich charakteristika, rozdělení, způsob života. S praktickou ukázkou našich expozic.
FIRST LEGO League
V sobotu 1. prosince proběhlo v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí od 9.00 pražské kolo již třináctého ročníku celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League.
O nás
Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Zvířata
Prohlédněte si naše svěřence, které u nás můžete potkat: od krokodýla, anakondy, varana, přes klokany, poníky, lamu až po králíky a hlodavce.
Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.