Program sobotních kroužků

23. 2. 2019 – návštěva výstavy v Národním muzeu s názvem Světlo a život se Zuzkou Kozlovou.

Rezervace míst je možná nejpozději do čtvrtka 12 hodin před danou sobotou na mailu: marie.roubickova@ddmpraha.cz. Pokud nestihnete své dítě včas přihlásit, můžete jej zkusit dohlásit i později – pokud kroužek proběhne a bude volné místo, můžeme vám místo rezervovat ještě během pátečního dopoledne.

Bezobratlí
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
Výstava: Ve skle a na skle
Chcete vidět různá exotická zvířata, která dokážou běhat po hladkém povrchu a rostliny pěstované v netradičních skleněných nádobách? Přijďte se podívat na naší jarní výstavu od pondělí 4. března do neděle 10. března, otevřeno bude od 9 do 18 h.
Chemie
Program v dobře vybavené chemické laboratoři k doplnění školního výkladu. Je možné domluvit náročnější experimenty.
Biologická olympiáda
Vědomostní soutěž pro žáky základních a středních škol se zaměřením na biologii. Soutěž vyhlašuje MŠMT. Soutěž se člení na čtyři kategorie podle stupně studia soutěžících. V každé kategorii se koná několik postupových kol. Prvním kolem je vždy školní kolo, které na škole organizuje pověřený učitel, a při němž účastníci plní praktické a teoretické úkoly podle zadání a poznávají předložené přírodniny. Nejlepší soutěžící postupují do vyššího kola. V případě kategorií pro základní školu a nižší gymnázium se konají okresní kola. U kategorie pro nejvyšší ročníky středních škol se koná ústřední kolo.
Domácí zvířata
Zvířata domestikovaná a zvířata volně žijící na našem území. Jejich charakteristika, způsob života, význam pro člověka. S praktickou ukázkou našich expozic.