DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

Víkend otevřených zahradStanice přírodovědců se se svojí certifikovanou Přírodní zahradou zapojí do celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. Ve dnech 9. a 10. června bude tedy otevřeno i o víkendu a proběhnou také komentované prohlídky zahrady – a to vždy ve 12 a ve 14 hodin.

Skleník s tropickými terárii bude otevřen stejně jako zahrada od 10 do 18 h a vstup bude zdarma.

V sobotu 9. 6. od 14 h budou našimi hosty dobrovolníci z organizace Česká koalice pro ochranu biodiverzity (www.ccbc.cz). Při akci "IN SITU" představí dětem svoje ochranářské projekty.

 

Podobné články

Převaděči
Z družiny na kroužek? Jde to i bez rodičů! Zajistíme převod vašeho dítěte ze školy do Stanice techniků.
Biologická olympiáda
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je odborným a organizačním garantem krajských kol v Praze.
Domácí zvířata
Zvířata domestikovaná a zvířata volně žijící na našem území. Jejich charakteristika, způsob života, význam pro člověka. S praktickou ukázkou našich expozic.
Sázavské pádlo 2018
Měli jste jako děti nějakou akci, na kterou jste se těšili celý rok dopředu, a když skončila už jste se nemohli dočkat dalšího roku? Většina mých přátel se takto těšila na letní tábor, kde zase uvidí své kamarády, či na Vánoce a kupu nových dárků. Samozřejmě tábory a pečení cukroví s mamkou jsou fajn, ale já se vždy těšila na Sázavské pádlo.
Botanická soutěž
Stanice přírodovědců pořádá soutěž pro studenty středních škol v oboru botanika. Je určena studentům druhých ročníků čtyřletých středních škol a odpovídajících ročníků víceletých škol.
Soutěže
Pravidelně pořádáme několik soutěží: Botanickou a Floristickou soutěž, Pražský globus, Mladého zahrádkáře, Krokouše a Foto na šňůře.
Chemická olympiáda
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je odborným a organizačním garantem krajských kol v Praze.
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.