DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

Červnové číslo Zahradnických listůVěděli jste, že existuje čená růže? Černé růže rostou jen na jediném místě na světě, a to v obci Halfeti v Turecku. Po celý rok jsou tyto růže rudé a jen v létě se zbarvují do černa, Je to díky speciálním půdním podmínkám na březích řeky Eufrat. Tyto růže jsou extrémně vzácné a jejich počet se stále snižuje. Je to opravdová rarita.

Víte, který olej je jedním z nejdražších na světě? Je to olej vyrobený z květů růží. Největší světový výrobce růžového oleje je Bulharsko, kde se olej vyrábí z růže damascénské. Na výrobu jednoho gramu oleje je potřeba 3 kg okvětních plátků. Květy se sbírají ručně a pouze časně ráno, kdy mají nejvíce aromatických látek. Olej má mnoho blahodárných účinků na naše zdraví, působí protizánětlivě, uklidňuje mysl, je součástí nejrůznějších kosmetických přípravků.

 

 

Podobné články

Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8x12m, pódia: 4x4,8m, (50 míst k sezení)
cena:
200 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)

Bodový program
Bodový program je založen na principu sbírání bodů za využívané volnočasové a zájmové aktivity v DDM hl. m. Prahy. Jeho čerpání podporuje účastníky v dalších volnočasových aktivitách, pobytových akcích a příměstských táborech DDM hl. m. Prahy. Body lze čerpat též za reklamní předměty podporující zdravý životní styl, bezpečnost a rozvoj osobnosti.
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Komentovaná prohlídka Stanice přírodovědců
Exkurze v areálu s odborným výkladem přizpůsobeným věku a zájmu skupiny. K vidění jsou expozice ve skleníku, tropickém teráriu, venkovní výběhy a klubovny s drobnými savci, ptáky a klubovna teraristiky.
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
ZŠ A. Čermáka
Zájmová činnost Stanice techniků na ZŠ A. Čermáka. Nabídka pro školní rok 2017 / 2018
O nás
Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.