přihlášení (kroužky, tábory)

Výlet na pastviny

V sobotu 24. 2. se turistický kroužek vydá za pražskými pastvinami s naším zahradníkem Michalem Plundrou do Radotínského údolí. Děti se dozví něco o pasení ovcí a koz (a zvířata si samozřejmě pohladí) a čeká je i manuální práce při úpravách pastviny, pověsí budky pro ptáky a opečou si buřty na ohni.
Rezervujte, prosím, dětem místa nejpozději do čtvrtka 22. 2. do 16 h na adrese marie.roubickova@ddmpraha.cz. Není problém přibrat kamarády.
Víkendový turistický kroužek probíhá jednou měsíčně pod vedením různých lektorů. Program výletů je zveřejněn vždy na začátku měsíce. K zakoupení jsou i jednotlivé akce za 150 Kč.

Chemie
Od školního roku 2012/13 laboratoř chemie na Stanici přírodovědců úzce spolupracuje s Ústavem organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR v Dejvicích. Ti nejlepší mají možnost o prázdninách pracovat několik týdnů na pracovištích ÚOCHB.
Komentovaná prohlídka Stanice přírodovědců
Exkurze v areálu s odborným výkladem přizpůsobeným věku a zájmu skupiny. K vidění jsou expozice ve skleníku, tropickém teráriu, venkovní výběhy a klubovny s drobnými savci, ptáky a klubovna teraristiky.
Chemická olympiáda
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je odborným a organizačním garantem krajských kol v Praze.
Masopust pohledem biologa
Masopust u nás proběhne v úterý 30. ledna od 15 do 18 h a to formou představení zajímavostí ze světa biologie. Můžete se těšit na spoustu aktivit i informací a pod mikroskopem uvidíte kvasinky nebo klíčící semena. Vstup 20 Kč.
Kameny v pražském metru
Vycházka několika stanicemi pražského metra. Poznávání leštěných hornin v obkladech a dlažbách zastávek. Pozorování jednotlivých minerálů a zkamenělin v leštěných horninách.
Obojživelníci
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Mikroskopování
Varianty od základů práce s mikroskopem, po pokročilé mikroskopování, v nabídce máme prvoky, mnohobuněčné mikroskopické živočichy, řasy, hmyz a další. Výroba dočasných preparátů. K programu je připojena prohlídka našeho areálu.
Výstava: Tajuplné ostrovy
Rezervujte si ve vašem diáři některý den v týdnu od 23. 4. do 29. 4. 2018, ať můžete navštívit naši výstavu na téma "Fauna a flóra exotických ostrovů".