Platby za druhé pololetí
"Dobrý den. Nezlobte se, že vás zase obtěžuju, ale já jsem si vzpomněla, že jsem se vás nezeptala, jestli máte zaplaceno. Máte zaplaceno? A mohla bych to vidět?”
Výstava: Ve skle a na skle
Chcete vidět různá exotická zvířata, která dokážou běhat po hladkém povrchu a rostliny pěstované v netradičních skleněných nádobách? Přijďte se podívat na naší jarní výstavu od pondělí 4. března do neděle 10. března, otevřeno bude od 9 do 18 h.
Soutěž – Foto na šňůře
Prohlédněte si sbírku amatérských fotografií na téma Voda a hlasujte – můžete vyhrát roční vstupenku do našeho skleníku s tropickými terárii.
Únorové číslo Zahradnických listů
V únorovém čísle se např. můžete dozvědět něco o vermikompostéru a jeho použití. Jako malý dárek najdete v tomto výtisku Zahradnických listů jednu malou pomůcku při výsevu semínek.
Mých sladkých čtrnáct
Blíží se období táborů, a tak si dovoluji sdílet svůj starší článek o mých výtvarných příměstských táborech. Pokud vás zajímá, jak takové tábory probíhají a jak je vnímám já, jako lektor, přečtěte si moje zážitky z roku 2015. A když budete chtít, napište mi svůj názor do komentářů na facebooku. Budu se těšit.
Skleněná sobota
V sobotu 9. 3. doplní program naší výstavy "Ve skle a na skle" sklářka Zdeňka Štrohalmová svými skleněnými výtvory zvířat na přání. Přijďte se podívat na její sklářské umění v době od 10 do 18 h.
Program sobotních kroužků
Protože je únor krátký měsíc a ještě během něj proběhnou jarní prázdniny, můžeme vám nabídnout pouze jednu sobotní lekci kroužku Poznávání přírody. Více uvnitř ->
Otevírací doba
Zahrada otevřena od pondělí do čtvrtka v době od 8 do 19 h, v pátek od 8 do 17 h. Od začátku dubna do konce října nás můžete navštívit i v sobotu od 9 do 17 h. Od listopadu do konce března je areál o víkendu zavřený, výjimku tvoří akce pro veřejnost, které najdete v Kalendáři akcí. Do skleníků a tropického terária se můžete podívat v úterý 14–18 h, ve středu 9–12 h a 14–16 h a ve čtvrtek 14–16 h.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
Report o Démonovi
Pamatujete na to naše roztomilé divoké hříbátko s každým okem jinak zbarveným? Pojmenovali jsme ho Démon, nechali pokřtít Michalem Malátným a po nějakém čase přestěhovali do Jezdeckého střediska Zmrzlík DDM hl. m. Prahy na vychování. A tady je zpráva o tom, jak mu to u nich jde, respektive, jak o něj skvěle pečují a co všechno už umí:
Bo!ovka
V pátek 8. března v podvečer by měl podle odborníků nastat ten správný čas, kdy budou ve Stromovce k vidění draci! Buďte s námi u toho – budete mít možnost se o těchto bytostech dozvědět víc.
Masopust pohledem biologa
Na úterý 26. února od 15.00 chystáme masopustní radovánky i u nás na Stanici přírodovědců.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
V listopadu neuklízejte!
Listopad je jeden z měsíců, podobně jako třeba na jaře květen, který svým jménem jasně odkazuje na to, co se v přírodě tou dobou děje. Opadává listí ze stromů a keřů, které hrají všemi barvami. A když ta nádhera spadne na zem? Pro mnoho lidí je po romantice a začíná práce. Všechno to uklidit, spadané listí je přeci nepořádek.
Nová fotogalerie rostlin z našeho skleníku
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.

Dlouhomladí

Na jaře 2017 byly na střediscích DDM hl. m. Prahy otevřeny kurzy pro seniory – vždy podle zaměření střediska (počítače na Stanici techniků, zahradničení na Stanici přírodovědců, cvičení na Stadionu mládeže...). V tvůrčím, komunitním prostředí bylo jen přirozené rozšířit nabídku aktivit napříč generacemi.
Ary
Ary Hafling, nar. 4. 6. 2007 Na Zmrzlík přišel na přelomu léta a podzimu 2011, kdy mu bylo 5 let.
Olympiády
Organizace krajských kol odborných olympiád – Chemická olympíáda, Zeměpisná olympiáda a Biologická olympiáda.
Patronát a adopce zvířat
Hledáme patrony a adoptivní rodiče pro naše zvířata! Rozšiřte své rodiny o nového člena a staňte se adoptivními rodiči zvířat ze Stanice přírodovědců.
Dotace MČ Praha 5
Za podpory Městské části Prahy 5 se nám daří udržovat naši zahradu, připravovat rozmanité výukové programy pro školy a pořádat tematická odpoledne pro veřejnost.
Obojživelníci
Charakteristika třídy, základní systematika, ekologie, etologie a ochrana s praktickými ukázkami, prohlídkou zástupců třídy v našem areálu a odborným výkladem.
Program sobotních kroužků
PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1