Výstava: Ve skle a na skle

Ve všedních dnech je pro školy připraven hodinový program – 30 minut komentované prohlídky výstavy pod vedením Pavla Révaye a 30 minut komentované prohlídky Tropického terária.

Cena byla stanovena na 60 Kč za žáka, pedagogický doprovod neplatí. Uvedená cena platí pro skupiny nad 10 dětí, pokud je ve třídě dětí více než 16, je tato rozdělena na 2 skupiny, které se v prostorách po 30 minutách vystřídají, aby měl každý účastník možnost si vše v klidu prohlédnout.

Programy začínají ve všedních dnech vždy v celou hodinu, dopolední – 9.00, 10.00, 11.00; odpolední – 13.00, 14.00 hodin

Program je možné objednat i později (např. pro družiny), je však třeba počítat s větším množstvím ostatních návštěvníků (kroužky, veřejnost).

V případě zájmu o bližší informace či objednání nás kontaktujte na adrese: silna@ddmpraha.cz

Ladronkafest 2018
Ladronkafest je největším volnočasovým festivalem ve střední Evropě. DDM hl. m. Prahy je největší volnočasové středisko v Česku. Je tedy jasné, že na této akci nemůžeme chybět. Letošní 17. ročník se bude již tradičně konat v pražském parku Ladronka v sobotu 15. 9. 2018.
FIRST LEGO League
V sobotu 1. prosince proběhlo v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí od 9.00 pražské kolo již třináctého ročníku celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League.
Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8 x 12 m, pódia: 4 x 4,8 m, (50 míst k sezení)
cena:
250 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)

Pražský glóbus
Původní geografická soutěž Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je určena žákům základních a středních škol.
Permakultura
Víte, co je permakultura a čím se zabývá? Náš zahradník Michal Plundra to ví a snaží se to naučit i své svěřence na kroužku se stejným názvem. Přečtěte si, co na kroužku můžete zažít a třeba se budete chtít přidat (přihlásit se můžete on-line).
Soutěže
Organizace původních odborných soutěží Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy – Botanická soutěž, Pražský glóbus, Foto na šňůře a Krokouš. Spolupráce při odborných soutěžích Českého zahrádkářského svazu – Mladý zahrádkář a Floristická soutěž.
Patronát a adopce zvířat
Hledáme patrony a adoptivní rodiče pro naše zvířata! Rozšiřte své rodiny o nového člena a staňte se adoptivními rodiči zvířat ze Stanice přírodovědců.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.