DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice přírodovědců

Wilhelma Zoologisch-Botanischer Garten

Zelený čtvrtek je naším každoročním termínem, kdy se tradičně vypravujeme na „Velikonoční výlet do zoo“. Výlet byl připraven i na letošní rok a z pravidelných výletníků se autobus téměř zcela zaplnil hned v prvním týdnu po jejich oslovení. O to více nás mrzelo, když jsme vzhledem k aktuální zdravotní situaci ve světě, byli nuceni výlet odložit na neurčito. Letošním cílem cesty bylo město Stuttgart v Německu a jeho „Wilhelma Zoologisch-Botanischer Garten“.

Pozitivní zprávu v podobě informace o konci zdravotní krize a nového termínu pro výlet sice nemáme, snad potencionálním výletníkům ale uděláme radost alespoň snímky ze zmíněné zoologické zahrady. Na každý výlet se totiž poctivě připravujeme a předem vytipované zoologické zahrady vždy osobně navštívíme. Všechny cíle cest tak ve finále vidíme vždy alespoň dvakrát (a řada z potencionálních cílů se nakonec ukáže jako ne zcela vhodný a místo hledáme nové). Ze zahraničních zoo jsme navštívili prozatím nejvíce míst právě v Německu (Berlín, Lipsko, Chemnitz, Norimberk), neopomněli jsme ale ani další sousední země (Polsko – Vroclav, Rakousko – Vídeň, Slovensko – Bojnice) případně vzdálenější cíle, které určitě stojí za navštívení (Maďarsko – Budapešť). Nyní již máme prohlédnuta a k návštěvě připravena tři nová místa pro další roky. Budeme si všichni držet palce, aby dalším cestám nejen do zahraničí v budoucnu již nic nebránilo.

Pokud se ale vrátíme k letošnímu výletu, tak Wilhelma byla kontrolně navštívena 28. září 2019. Kombinace možností zoologické a botanické zahrady nás, stejně jako architektura skleníků a promenády, opravdu nadchla a alespoň vybrané snímky z naší cesty jako malou „ochutnávku“ Wilhelmy rádi přikládáme. Všem za zájem a věrnost při společných cestách moc děkujeme a těšíme se, na další společný výlet! 

Pohodový duben i za kolegy přejí

Hanka a Michal Hrdinovi

Také by vás mohlo zajímat:

 • Klientské účty a přihlašování do kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Online přihlašování na víkendové ježdění

  VÍCE INFORMACÍ
 • Fandové do historie (7–11 let)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Bodový program (klientský účet)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Roztančené Spektrum 2020

  VÍCE INFORMACÍ