Naše tvorba

Sirotčinec
Soubor DRAMEC Stanice techniků
Autorský text
Režie: Tamara Pomoriški a soubor

Představení „Sirotčinec“ je autorským projektem divadelního souboru Stanice techniků. Děti vymyslely námět i scénář, který pojednává o dětech v německém sirotčinci před druhou světovou válkou. „Sirotčinec“ měl premiéru v minulém školním roce a v tomto roce do představení přizval i nové členy dramatického kroužku.

Představení v rámci Divadelní ŠESTKAfest – přehlídka dětského a studentského divadla
23. 11. 2018

Co o představení napsaly děti do časopisu ŠESTKAfest:

Včera se ukázal soubor DRAMEC s představením SIROTČINEC. Vymyšlené (autorské) divadlo bez předlohy. Spoustě lidem se líbilo. V souboru se ve hře změnila spousta věcí, přezkušovali, ale přesto toto divadlo zahráli. Divadlo se povedlo tím, že četli příběhy dětí s fotkami. Prožívali dětství v sirotčinci s vychovatelkou MIRIAM ENDRSTNOVOU. Rodiče dětí měli tragickou smrt, a tak děti musely do sirotčince v Německu. Jedna z nich se jmenovala Míla, kterou ostatní donutili, aby šla za Miriam Andersenovou. Zazněly sirény, aby ohlásily začátek druhé světové války. Miriam začala hledat Mílu a v tu chvíli se ozvala rána a Miriam padla k zemi, poslední slova, která řekla: „Nebojte se, dobře to dopadne, hlavně se schovejte!!!“ Nato přišla Míla a Miriam zemřela.

Povedlo se jim to velice dobře. Příběhy dětí byly velice smutné, ale velice hezké. Dobrá práce!!!!!!!!!!!!!!!

VZKAZY DIVÁKŮ:

Sirotčinec byl hezký, ale bylo to trochu nudné.

Tento příběh byl hodně smutný. Ale povedlo se to. Vypadalo to, že je ta učitelka nemá ráda, ale bylo to jinak.

Vaše divadlo bylo děsivé a smutné, ale bohužel stále mnoho dětí v dětských domovech prožívá podobný (ne tak vyhrocený) příběh. Váš herecký výkon byl pěkný. Děkuji.


Galerie