Stanice techniků

Děti předškolního věku ve Stanici techniků

Odpověď je jednoduchá. „Rodiče nám svěřují to nejcennější, co mají.“ A tohoto motta se také držíme. Profesionalita a vzdělání je pro práci s malými dětmi samozřejmostí. My však nabízíme víc.

Pedagog v CPD je vůbec první učitelskou autoritou, se kterou se 2,5–3leté dítě setkává. Dítě si na základě této zkušenosti vštěpuje pojem „paní učitelka“. Ať je tedy tato zkušenost pozitivní. Láskyplný a přátelský přístup je v prvních okamžicích důležitý. Nejprve získat důvěru a zaujmout. Pak teprve učit dovednostem a řádu. Ze zkušenosti víme, že od nás děti odcházejí do státní „velké“ školky sebevědomé.

V přátelském prostředí se děti učí rády. Učí se hrou. Naše děti umí běžně ve 3–4 letech počítat do deseti, roční období, měsíce v roce, části těla, přehršle básniček a písniček, správně držet pastelku nebo používat jednoduché hudební nástroje. „Jak to děláte?,“ ptají se rodiče. „Selský rozum s prvky montessori,“ odpovídáme my.

A co je nejdůležitější? Děti jsou hlavně kamarádi. Omluvit se, pomoct podat bundu z háčku, rozdělit se o dobrůtku, najít oblíbenou hračku – to jsou důležité věci, ke kterým děti vedeme. Číst, psát a počítat, to se nakonec naučí každý. Ale být slušným a sebevědomým človíčkem, to je výhra.

Autor: Mgr. Simona Pravdová

Klub Pohoda
Představujeme vám náš volnočasový klub Pohoda, který má funkci záchytného bodu mezi organizovaným odpoledním časem vašich dětí.   pondělí–čtvrtek od 14 do 18 hodin kapacita: 9 dětí   Představujeme vám náš volnočasový klub Pohoda, který má funkci záchytného bodu mezi organizovaným odpoledním časem vašich dětí. Mohou k nám přijít i děti, které u nás do žádných ateliérů, kurzů ani klubů nechodí. Díky tomu plní náš klub významnou funkci i jako nástroj protidrogové
Zastávka volný čas 2015
Kaizlovy sady začátkem září 2015 ožily tradiční akcí Zastávka volného času. Pedagogové Karlínského Spektra zde ukazovali část činnosti ze svých oddělení a ochotně pomohli s výběrem kroužků.
Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8x12 m, pódia: 4x4,8 m, (50 míst k sezení)
cena:
250 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)

Dinosauři
Vznik a vývoj života na Zemi, ukázky zkamenělin, skládání kostry dinosaura. S možností výroby sádrových odlitků a s praktickou ukázkou našich expozic.
Začátek školního roku v Cipískovi, aneb hrajeme hru Překvap mě!
Školní rok začal v Cipískovi obzvlášť teplým a slunečným počasím, které všem Cipískům dodávalo mnoho energie a radosti. Adaptační období proběhlo hladce a je možné s radostí říci, že si děti rychle zvykly na nový kolektiv i program. K jednodušší adaptaci nám pomohla nová hra Překvap mě!, jenž vznikla jako součást projektu: Inovativní přístupy k inkluzi dětí s původem v jiném kulturním prostředí v předškolním vzdělávání (INEDU), kterého se naše centrum aktivně účastnilo v roce 2016–2018.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.