DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice techniků

Divadelní ŠESTKAfest – víkend plný divadla

ŠESTKAfest je víkendová akce pro děti s možností přespání a je aktivním nahlédnutím do světa divadla. Akce je určená jak dětem, které navštěvují divadelní kroužky, tak úplným začátečníkům, kteří nemají s divadlem dosud žádnou zkušenost. Hlavním cílem je seznámit děti s kvalitními divadelními inscenacemi, o inscenacích diskutovat a rozvíjet divadelní dovednosti ve čtyřech workshopech. První workshop – Divadelní improvizace, naučí děti, že improvizovat neznamená odbýt přípravu, ale být připraven na cokoliv, co přijde! Na workshopu Dílna tvorby audioknížky si děti společně vyberou a „rozmluví“ literární text, aby si každý mohl na památku odnést drobnou nahrávku společně vytvořené audioknížky. Třetím workshopem jsou Vtělehrátky, kde se všichni pomocí her a jednoduchých technik seznámí s fungováním vlastního těla, rytmikou, vnímáním prostoru a prací s objektem. A jako v minulých letech nebude ani letos chybět workshop Redakce časopisu aneb novinářský pohled na festival. Zde se budou děti podílet na tvorbě několika čísel časopisu, který bude během přehlídky vycházet.

Pro účastníky ŠESTKAfestu je připravena vycházka a návštěva galerie DOX: Petr Sís – O létání a jiných snech, divadelní představení z dílny dětských a studentských souborů a mnoho dalších aktivit. Zároveň mají možnost poznat mnoho nových přátel, učit se spolupráci, zažít mnoho divadelních dobrodružství.

Kdo bude chtít, má možnost přespávat přímo v budově Stanice techniků v tanečním sále. S sebou je nutné mít vlastní karimatku, spacák a oblečení na workshop. Stravování bude zajištěno na místě – snídaně, večeře a v blízké restauraci – obědy. Účastnický poplatek je 370 Kč/víkend a 150 Kč/jednotlivý den. Poplatek zahrnuje příspěvek na stravování, vstupné na divadelní představení, pedagogický dozor. Platba proběhne na místě při zahájení přehlídky. Podrobný program celé akce naleznete na: https://ddmpraha.cz/sestkafest/Program.

Účastníků na celý víkend je již dost, veřejnost ale může přijít na všechna představení v pátek večer od 18.30, v sobotu odpoledne od 13.30 a na večerní improshow od 19.30.

Akce začíná v pátek v 17.00 hodin a končí v neděli v 15.30.

Kontakt: Hanka Vondráková, vondrakova@ddmpraha.cz

Poslechněte si pozvánku na letošní ŠESTKAfest přímo od dětí

www.sestkafest.cz

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Písničkový kvíz

  VÍCE INFORMACÍ
 • AKTUÁLNÍ STAV PROVOZU BUDOVY KARLÍNSKÉHO SPEKTRA

  VÍCE INFORMACÍ
 • KAZ – Klub anonymních záškoláků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na tábory

  VÍCE INFORMACÍ