DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Jaký byl letošní ŠESTKAfest?Jaký je příběh letošního ŠESTKAfestu? Je to příběh, který se stává velmi živým a pestrým díky vypravěčům, klaunům, redaktorům, hercům. A především díky nadšení a zaujetí čtyř desítek dětí, které baví divadlo tvořit, přijímat ho jako diváci, diskutovat a přemýšlet o něm, zkoušet jeho nové podoby a možnosti.
Příběh ŠESTKAfestu je trochu napínavý, jak to vše dopadne, kolik nás bude a kolik souborů opravdu zahraje svá představení. V nočních hodinách dostává hororový náboj, když je třeba utišit tolik hlasů, které ještě nechtějí spát. Velkou měrou je veselý a radostný, když se z dětí stávají klauni a vypravěči, díky skvělým lektorům workshopů. Rozhodně je velmi dynamický, neboť jej neustále vpřed žene novinářská touha po informacích, událostech i senzacích. Výsledkem jejich usilovné práce jsou čtyři čísla ŠESTKAfestového časopisu.
Příběh má svá zastavení v podobě divadelních představení, která nabídnou nejrůznější obrazy, barvy, postavy, situace, zvuky i hudbu. A především vyvolají v každém nejrůznější představy a otevřou různé otázky. V příběhu ŠESTKAfestu je díky tomu i řada otazníků a vykřičníků.
Letošní příběh má dva milé průvodce. Jsou jimi herci, klauni, vypravěči, autoři textů, pěvci písní, nezapomenutelné osobnosti divadelního světa Werich a Voskovec. Díky hledání informací o nich, díky nahlédnutí do jejich soukromí a domova ve Werichově vile, se dětem i dospělým účastníkům ŠESTKAfestu ještě o něco více podařilo opět naplnit to hlavní, že jsme společně prožili…víkend plný divadla. Každý po svém, a především všichni společně, intenzivně, zábavně a tvořivě.


Hanka Vondráková
 

Další fotografie z letošního ročníku naleznete na webu Šestkafestu.

 

 

Podobné články

Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Den dětí 2017
Kosmický Den dětí na Karlínském náměstí umožnil všem absolvovat základní kosmický výcvik.
Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou