DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Jaký byl letošní ŠESTKAfest?Jaký je příběh letošního ŠESTKAfestu? Je to příběh, který se stává velmi živým a pestrým díky vypravěčům, klaunům, redaktorům, hercům. A především díky nadšení a zaujetí čtyř desítek dětí, které baví divadlo tvořit, přijímat ho jako diváci, diskutovat a přemýšlet o něm, zkoušet jeho nové podoby a možnosti.
Příběh ŠESTKAfestu je trochu napínavý, jak to vše dopadne, kolik nás bude a kolik souborů opravdu zahraje svá představení. V nočních hodinách dostává hororový náboj, když je třeba utišit tolik hlasů, které ještě nechtějí spát. Velkou měrou je veselý a radostný, když se z dětí stávají klauni a vypravěči, díky skvělým lektorům workshopů. Rozhodně je velmi dynamický, neboť jej neustále vpřed žene novinářská touha po informacích, událostech i senzacích. Výsledkem jejich usilovné práce jsou čtyři čísla ŠESTKAfestového časopisu.
Příběh má svá zastavení v podobě divadelních představení, která nabídnou nejrůznější obrazy, barvy, postavy, situace, zvuky i hudbu. A především vyvolají v každém nejrůznější představy a otevřou různé otázky. V příběhu ŠESTKAfestu je díky tomu i řada otazníků a vykřičníků.
Letošní příběh má dva milé průvodce. Jsou jimi herci, klauni, vypravěči, autoři textů, pěvci písní, nezapomenutelné osobnosti divadelního světa Werich a Voskovec. Díky hledání informací o nich, díky nahlédnutí do jejich soukromí a domova ve Werichově vile, se dětem i dospělým účastníkům ŠESTKAfestu ještě o něco více podařilo opět naplnit to hlavní, že jsme společně prožili…víkend plný divadla. Každý po svém, a především všichni společně, intenzivně, zábavně a tvořivě.


Hanka Vondráková
 

Další fotografie z letošního ročníku naleznete na webu Šestkafestu.

 

 

Podobné články

Bodový program
Bodový program umožňuje našim klientům získávat body, které pak mohou uplatňovat jako slevu na kroužky a tábory, popř. při nákupu reklamních předmětů. Uplatňováním bodů klient uděluje svůj souhlas s účastí na bodovém programu a jeho pravidly.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Klamovka dokořán!
Co to znamená? Že v termínu 17.–27. 9. můžete navštívit Klub Klamovka a nahlédnout "pod pokličku" jakéhokoliv kroužku. Pokud to zaměření a kapacita kroužku dovolí, můžete se aktivně zúčastnit navštívené lekce. Vstup je zdarma.
Malý taneční sál
Malý taneční sál se zrcadlem, odpruženou podlahou s baletizolem a audiotechnikou.
rozměry:
12,5 x 12 x 3 m

Dramec
Dramatické hry, improvizace a divadelní etudy. Trénink verbálního i neverbálního vyjadřování, rozvíjení kreativity a spolupráce s druhými, zvládání svého studu a pozornosti.
Den dětí 2017
Kosmický Den dětí na Karlínském náměstí umožnil všem absolvovat základní kosmický výcvik.
Paměť jsme my
Mezinárodní divadelní projekt Paměť jsme my, který realizujeme společně s organizací Post Bellum, odstartoval. Projekt se zabývá příběhy pamětníků, kteří zažili období 2. světové války či komunismu. Účastníci workshopu následně zpracovávají jejich příběh do divadelního představení. Já se tohoto projektu také účastním a pokusím se vám přiblížit, jak naše schůzky probíhají.