DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Paměť jsme myTento víkend jsme se – skupinka dětí a dvě lektorky – sešly na úvodním setkání k projektu Paměť jsme my. Hrami jsme se představovaly i poznávaly. Tvořily jsme si vzájemně portréty, z kterých vznikla malá výstava. Každý si zvolil svou úvodní fotku na památku. Otevřely jsme hlavní téma celého projektu – téma druhé světové války. Všechny děti měly o dějinách výborný přehled. Poslechly jsme si příběh konkrétní pamětnice, následně jsme hledaly inspiraci k divadelnímu ztvárnění a poté příběh inscenovaly. První setkání sotva stačilo. Těšíme se na další, které proběhne 3. listopadu. 

Více o projektu ► Mezinárodní divadelní projekt Paměť jsme my

 

Podobné články

Adventní zastavení na Klamovce 13. 12. 2018
I letos vás srdečně zveme na tradiční vánoční přehlídku činnosti hudebních, tanečních a dramatických kroužků Klubu Klamovka. Tato jedinečná podívaná se uskuteční v prostorách sálu ve čtvrtek 13. 12. od 16.00 do 18.30. Vstup zdarma, možnost občerstvení v naší kavárně.  
Předškoláci
Dětem předškolního věku věnujeme v Karlínském Spektru velký prostor.
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Na jedné lodi
Prostor pro zážitek ze společného bubnování i radost z výstupu společné tvořivé práce. Příležitost pro účastníka být „sám“ a také „se skupinou“. Rozvoj kreativity, posílení komunikačních dovedností a schopnosti týmové kooperace. Programy mají své téma a příběh, jsou přizpůsobeny konkrétní věkové skupině. Každé dítě má k dispozici svůj nástroj.
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.