DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice techniků

Pojeď se Stanicí techniků na Černobor

Řekněme to takhle, hry lze hrát nejrůznějšími způsoby. S kamarády u stolu nad figurkami, kostkami a kartami, s míčem na hřišti či v tělocvičně, u monitoru počítače nebo třeba před televizí s herní konzolí v rukou.

A pak je tu larp. Zkratku anglických slov live action role playing, můžeme volně přeložit jako „hraní rolí naživo“. Jedná se tedy o hru, kde si každý účastník vytvoří postavu, která má různé schopnosti a dovednosti.S takovou postavou pak zažívá všelijaká dobrodružství, sbírá poklady a vylepšuje její schopnosti.

Dobrá, to všechno známe z počítačových her.

V čem tedy spočívá největší kouzlo larpu? Je to právě ono magické slůvko „naživo“. Na rozdíl od her počítačových či deskových se hráči postavami STÁVAJÍ! Už si nemusí představovat, jak se cítí elfové, když v dlouhých pláštích a s brašnami přes rameno pronásledují skřety hustým lesem. Obléknou si své vlastní skutečné kostýmy a vyrazí skrz houští po stopách protivníků. A co když cestou výprava narazí na temné doupě obývané zákeřnou čarodějnicí? Bude lepší jej nepozorovaně obejít, pokusit se lstí čarodějku vylákat a zajmout nebo rovnou zavelet k útoku? Je třeba rozhodnout se teď a tady! Larp tak není pouhou hrou od stolu, ale dobrodružným skloubením hry a divadla, které nabízí naprosto jedinečný a intenzivní prožitek.

A Černobor není jen tak ledajaký larp! Jeho zkušení organizátoři již léta detailně propracovávají výjimečný fantasy svět, do něhož se hráči přenesou a stávají se součástí příběhu, jenž má sice předem vytyčený děj, ale zároveň se každý jeden z účastníků podílí na jeho dotváření. Jak moc – to už záleží na chuti a aktivitě každého.

Během dvou týdnů v krásném prostředí broumovské přírody se však stihne i víc než jen samotná hra. Do programu jsou zařazeny nejrůznější workshopy (šerm, historické tance a další), populárně naučné přednášky, a volné chvíle lze vyplnit třeba hraním deskových her nebo posezením s kytarou u táboráku.

Zaujal tě Černobor? Chceš vědět víc? Pak neváhej a koukni se na naše stránky www.cernobor.cz nebo na náš facebook (facebook.com/cernobor). Najdeš tam více informací a taky spoustu fotografií z předešlých ročníků.

Letošní Černobor proběhne 15. – 28. srpna na tvrzi Studená Voda. Pokud se chceš rovnou přihlásit, pak tady.
Těšíme se na vás! 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Otevřený Klub Kontejner

  VÍCE INFORMACÍ
 • Uzavření dětského hřiště z důvodu stavebních prací

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa na letní příměstské tábory

  VÍCE INFORMACÍ
 • CZ 0:10 / 1:19 Antokyany – pH citlivá rostlinná barviva

  VÍCE INFORMACÍ
 • Květnové novinky

  VÍCE INFORMACÍ