Stanice techniků

Setkání s hudebním skladatelem Otomarem Kvěchem

Otomar Kvěch se narodil v roce 1950 v rodině rozhlasového technika a prodavačky. Přestože nikdo z rodiny nebyl nikterak hudebně nadán, talent Otomara Kvěcha se projevil poměrně záhy. V pěti letech začal hrát na klavír a od třinácti let pravidelně skládá hudbu. Vystudoval varhanní obor na pražské konzervatoři a skladbu na AMU. Jeho umělecká tvorba zahrnuje zejména symfonie a orchestrální hudbu, několik skladeb pro zpěv nebo sólový nástroj s doprovodem, dále pak skladby pro sbor a několik dětských písní a oper. S písničkou Kuchyňská kapela (1983, text Jan Krůta) vyhrál skladatelskou soutěž v Llangolenu ve Velké Británii.

V současné době se Otomar Kvěch věnuje nejen činnosti skladatelské, ale také pedagogické. Vyučuje na pražské konzervatoři a na AMU. Sám říká, že přes veškerou náročnost této práce zahrnující pečlivé přípravy, vyučuje velice rád. Předávání poznatků z oblasti hudby jej naplňuje a ve společnosti mladých lidí pookřává. Vedle komponování hudby a pedagogické práce se též věnuje interpretační činnosti, koncertuje na varhany, a to nejen jako sólový hráč, ale také jako korepetitor.

Mezi oblíbené koníčky Otomara Kvěcha patří železniční modelářství a cestování.

Poslechněte si Karneval světa od Otomara Kvěcha.

Autor: Eva Pavelková

Malý hudebník
Hudební kroužek pro děti ve věku 3–6 let. Děti se seznámí se základy rytmiky, naučí se zajímavé písničky, vyzkouší si hraní na Orffovy hudební nástroje, drumbeny apod.
Hádej, koho jsem dnes potkal na Klamovce?
Každý týden se na Klamovce potkáte se spoustou lidí, ať už rodičů, dětí, lektorů, zaměstnanců či bývalých členů zájmových útvarů. Napadlo vás někdy, kdo vlastně jsou ti lidé? Respektive napadlo vás někdy, že možná potkáváte významné osobnosti, mistry ve svém oboru, kteří pod maskou všedního dne působí jako zcela obyčejní lidé?
Barevný svět
Prostor pro zážitek ze společného bubnování i radost z výstupu společné tvořivé práce. Příležitost pro účastníka být „sám“ a také „se skupinou“. Rozvoj kreativity, posílení komunikačních dovedností a schopnosti týmové kooperace. Programy mají své téma a příběh, jsou přizpůsobeny konkrétní věkové skupině. Každé dítě má k dispozici svůj nástroj.
Adventní koncert
V pondělí 18. 12. je na programu adventní koncert žáků hudebního oddělení. Představí se vám děti, jež se učí zpěvu, hře na klavír, kytaře, flétně či hře na ukulele. Na závěr vystoupí lektoři jednotlivých nástrojů se společným vystoupením. Předpokládaná délka koncertu je 60 minut.
Zkušebna

Zkušebna pro individuální cvičení

Nemáte kde cvičit? Sousedi prudí a bouchají koštětem do stropu či do stěny? Vyhrožují vystěhováním? Nechávají vám výhružné dopisy a žádají, ať už si konečně najdete jiné místo, kde budete brnkat, troubit, pískat, vrzat, hrát či mlátit do bicích? Snadná pomoc

rozměry:
6x4 m
cena:
100 Kč/1 hod; 150 Kč/1,5 h; 10x1,5 h/1350 Kč; 30 Kč/h pro žáky hudebních oborů Stanice techniků

Prosincové akce Karlínského Spektra
I v prosinci se můžete těšit na několik akcí, kterými si zpříjemníte čekání na Vánoce.
Těšit se můžete na návštěvu Mikuláše, Vánoční koncert, další setkání Desky – klubu deskových her a Vánoční Roztančené Spektrum.
Street happening of Karlín 2015
Street Happening 2015 byl velkou výzvou. O překonání rekordu v počtu kytaristů na jednom místě se pokusili kytaristé ze širého okolí společně s Petrem Jandou.