Stanice techniků

Setkání s hudebním skladatelem Otomarem Kvěchem

Otomar Kvěch se narodil v roce 1950 v rodině rozhlasového technika a prodavačky. Přestože nikdo z rodiny nebyl nikterak hudebně nadán, talent Otomara Kvěcha se projevil poměrně záhy. V pěti letech začal hrát na klavír a od třinácti let pravidelně skládá hudbu. Vystudoval varhanní obor na pražské konzervatoři a skladbu na AMU. Jeho umělecká tvorba zahrnuje zejména symfonie a orchestrální hudbu, několik skladeb pro zpěv nebo sólový nástroj s doprovodem, dále pak skladby pro sbor a několik dětských písní a oper. S písničkou Kuchyňská kapela (1983, text Jan Krůta) vyhrál skladatelskou soutěž v Llangolenu ve Velké Británii.

V současné době se Otomar Kvěch věnuje nejen činnosti skladatelské, ale také pedagogické. Vyučuje na pražské konzervatoři a na AMU. Sám říká, že přes veškerou náročnost této práce zahrnující pečlivé přípravy, vyučuje velice rád. Předávání poznatků z oblasti hudby jej naplňuje a ve společnosti mladých lidí pookřává. Vedle komponování hudby a pedagogické práce se též věnuje interpretační činnosti, koncertuje na varhany, a to nejen jako sólový hráč, ale také jako korepetitor.

Mezi oblíbené koníčky Otomara Kvěcha patří železniční modelářství a cestování.

Poslechněte si Karneval světa od Otomara Kvěcha.

Autor: Eva Pavelková

Bicí
Individuální výuka hry na bicí. Kromě pravidelných lekcí mají členové zájmového útvaru možnost využívat zkušebnu s bicí soupravou pro soukromé cvičení.
Den dětí
Rok co rok se sejdeme, abychom společně s celým světem oslavili Den dětí a užili si přitom spoustu legrace.
Každý rok přinášíme tematická stanoviště, hudební vystoupení a divadelní pohádku pro nejmenší.
Dlouhomladí

Na jaře 2017 byly na střediscích DDM hl. m. Prahy otevřeny kurzy pro seniory – vždy podle zaměření střediska (počítače na Stanici techniků, zahradničení na Stanici přírodovědců, cvičení na Stadionu mládeže...). V tvůrčím, komunitním prostředí bylo jen přirozené rozšířit nabídku aktivit napříč generacemi.
Předškoláci
Centrum pro předškolní děti Vlaštovka     centrum pro předškolní děti Vlaštovka zahájení kroužků pro předškoláky od 3.10. 2017   prográmky pro maminky s dětmi (2 – 4 roky) úterý: 10.30-11.15 h 800 kč/pololetí v těchto kroužcích nabízíme dětem pestré pohybové aktivity, cvičení na rozvoj jemné a hrubé motoriky a pohybové kreace odpovídající věku . . . .
Klavír
Nabízíme individuální lekce klavíru v délce 30 minut.
Mami, chci být muzikantem
Možná se právě u vás doma ozvala věta: „Já bych chtěl hrát na klavír!“ (rozuměj na kytaru, flétnu, housle). K prohlášení jste mohli přistoupit různě. Postiženi náhlou hluchotou jste nápad potomka ignorovali s tím, že si do konce týdne najde jinou zálibu. Nebo jste v návalu nadšení hned objednali klavírní křídlo do panelákového 2+kk. Vždyť talent pětiletého budoucího virtuóza musíte podporovat, ať to stojí, co to stojí.
Zájmová činnost Stanice techniků na ZŠ A. Čermáka. Nabídka pro školní rok 2017/18