DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Paměť jsme myPaměť národa je projekt, který se zabývá příběhy pamětníků. Organizátoři tohoto projektu si povídají se starými lidi, kteří zažili těžké období druhé světové války a komunismu. Každý z nich má svůj vlastní příběh a organizace Post Bellum nechce, aby tyto příběhy byly zapomenuty. Já se tohoto projektu také účastním a pokusím se vám přiblížit, jak naše schůzky probíhají. Scházíme se o víkendech ve Stanici techniků DDM hl. m. Prahy v divadelním sále. Naše první schůzka byla spíš seznamovací. Po dvou týdnech následoval workshop s Post Bellem jménem "Doma a jinde", kde jsme si vyslechli příběh jedné pamětnice, o kterém jsme si následně povídali. Třetí a nejdůležitější setkání proběhlo v neděli 18. 11. v centru Post Bella v Lucerně, kde jsme se setkali se sedmi pamětníky. Rozdělili jsme se do skupinek podle toho, jaký příběh jsme si chtěli vyslechnout. Každá skupinka mluvila s dvěma pamětníky. Jejich příběhy byly chvílemi opravdu smutné a leckdy i šokující a mně samotné vháněly slzy do očí a nebyla jsem sama, kdo měl na krajíčku… Ale i přesto to celé bylo úžasné a byla to skvělá zkušenost. Nálada celého dne byla veselá a mnozí z nás přinesli pamětníkům i malý dáreček. Další setkání nás čekají následující víkendy a především příprava představení, které proběhne v lednu.
A odkud se celý nápad vzal? Tento nápad pochází z Holandska a stejný projekt se odehrává v několika dalších zemích zároveň. Jestli máte zájem, můžete se přijít podívat na závěrečné představení, které bude vyprávět o jednotlivých příbězích a bude se konat 27. 1. 2019. na nádraží Bubny, nebo na Masarykově nádraží.

-JULČA-

Více o projektu ► Mezinárodní divadelní projekt Paměť jsme my

 

Podobné články

"Ještěže jsme jiná generace" – reportáž České televize o projektu Paměť jsme my
Pražští školáci připravují společný projekt s pamětníky druhé světové války. Projekt se zabývá příběhy pamětníků, kteří zažili období 2. světové války či komunismu. Na základě pamětnických vzpomínek vzniká divadelní hra, kterou se česká mládež připojila k letošní připomínce obětí holocaustu. V jeden den divadelní projekt propojí několik míst v Evropě. Podívejte se na reportáž České televize.
Den dětí 2016
Za devatero horami a devatero řekami bylo jedno malé, ale kouzelné náměstí. Na tom náměstí se vždy jednou za rok velice rády scházely kouzelné a pohádkové bytosti, aby tu spolu s dětmi oslavily jejich den.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Den dětí 2017
Kosmický Den dětí na Karlínském náměstí umožnil všem absolvovat základní kosmický výcvik.
Zahájení pravidelné činnosti kroužků
Většina kroužků Klubu Klamovka začíná pravidelnou činnost v týdnu od 17. 9. 2018. Dopolední kroužky rodičů s dětmi budou zahájeny od října. ZÁPISY DO KROUŽKŮ PROBÍHAJÍ I V PRŮBĚHU ZÁŘÍ, DO NAPLNĚNÍ KAPACITY JEDNOTLIVÝCH AKTIVIT.
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Stepařský sál
Malý taneční sál se zrcadlem, plovoucí podlahou a audiotechnikou.
rozměry:
9,7 x 4,5 x 3 m
povrch:
plovoucí podlaha

Malý taneční sál
Malý taneční sál se zrcadlem, odpruženou podlahou s baletizolem a audiotechnikou.
rozměry:
12,5 x 12 x 3 m

Divadelní – hudební sál
Kinosál – víceúčelový sál s pódiem a projektorem
rozměry:
sálu: 4,8 x 12 m, pódia: 4 x 4,8 m, (50 míst k sezení)
cena:
250 Kč/h místnost, 50 Kč/h projektor, 100 Kč blok flipchartových papírů (25 ks)