DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Regionální kolo FIRST LEGO League

FIRST LEGO League neboli FLL je soutěž ve stavbě programovatelných robotů z kostek Lego, která probíhá každý rok na celém světě vždy na předem stanovené téma. V letošním roce je vyhlášeno téma „INTO ORBIT“. 

Týmy, které se v ČR umístí na předních pozicích, postupují na semifinále zemí Visegrádské čtyřky, které se bude konat koncem ledna, či počátkem února 2019. Ze semifinále postupují nejlepší týmy do FLL Final Central Europe, které se uskuteční v březnu 2019. 

Soutěží se ve čtyřech kategoriích – Robot Design, Robot Game, týmová spolupráce a prezentace výzkumného úkolu. 

Roboti si musí poradit s úkoly jako vypustit teleskop, poslat meteorit do lapače, přejet povrch zvrásněný krátery nebo sebrat vzorky plynu a kamene. 

V sobotu 1. prosince proběhlo v Karlínském Spektru pod taktovkou Stanice techniků pražské regionální kolo mezinárodní legorobotické soutěže FIRST LEGO League. 13. ročníku soutěže se zúčastnilo 13 týmů z celé České republiky. Vítězství obhájil tým Hobby robot z DDM Praha 4, v těsném závěsu za nimi skončili Hradečtí baráčníci z DDM Hradec Králové. Oběma týmům tak gratulujeme k postupu do česko-slovenského semifinále v Bratislavě a držíme jim palce. 

Domácí tým R2D2 Stanice techniků obsadil krásné třetí místo.

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Přihlašování na letní tábory je v plném proudu!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Celoroční kurzy jezdectví

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hledáme lektory hudby

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní příměstské tábory je již otevřeno

  VÍCE INFORMACÍ
 • Kvalitní sazenice od nás

  VÍCE INFORMACÍ