DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Jaký byl letošní ŠESTKAfest?

Jaký je příběh letošního ŠESTKAfestu? Je to příběh, který se stává velmi živým a pestrým díky vypravěčům, klaunům, redaktorům, hercům. A především díky nadšení a zaujetí čtyř desítek dětí, které baví divadlo tvořit, přijímat ho jako diváci, diskutovat a přemýšlet o něm, zkoušet jeho nové podoby a možnosti.
Příběh ŠESTKAfestu je trochu napínavý, jak to vše dopadne, kolik nás bude a kolik souborů opravdu zahraje svá představení. V nočních hodinách dostává hororový náboj, když je třeba utišit tolik hlasů, které ještě nechtějí spát. Velkou měrou je veselý a radostný, když se z dětí stávají klauni a vypravěči, díky skvělým lektorům workshopů. Rozhodně je velmi dynamický, neboť jej neustále vpřed žene novinářská touha po informacích, událostech i senzacích. Výsledkem jejich usilovné práce jsou čtyři čísla ŠESTKAfestového časopisu.
Příběh má svá zastavení v podobě divadelních představení, která nabídnou nejrůznější obrazy, barvy, postavy, situace, zvuky i hudbu. A především vyvolají v každém nejrůznější představy a otevřou různé otázky. V příběhu ŠESTKAfestu je díky tomu i řada otazníků a vykřičníků.
Letošní příběh má dva milé průvodce. Jsou jimi herci, klauni, vypravěči, autoři textů, pěvci písní, nezapomenutelné osobnosti divadelního světa Werich a Voskovec. Díky hledání informací o nich, díky nahlédnutí do jejich soukromí a domova ve Werichově vile, se dětem i dospělým účastníkům ŠESTKAfestu ještě o něco více podařilo opět naplnit to hlavní, že jsme společně prožili…víkend plný divadla. Každý po svém, a především všichni společně, intenzivně, zábavně a tvořivě.


Hanka Vondráková
 

Další fotografie z letošního ročníku naleznete na webu Šestkafestu.

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Aktuální otevírací doba

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nový kroužek orientačního běhu!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Informace pro víkendové jezdce

  VÍCE INFORMACÍ
 • Zápis do CPD Vlaštovka

  VÍCE INFORMACÍ
 • Paměť jsme my – příběhy pamětníků 2. světové války v divadelním oživení

  VÍCE INFORMACÍ