DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice techniků

Den s techniky tentokrát ve znamení masopustu

Jako tradičně se mohli příchozí podívat na tramvajové a železniční kolejiště, která jsou vždy při těchto akcích v plném provozu. V dřevodílně si mohly děti samy vyrobit dřevěné hrací kostky. Nejprve si uřízly hranolek dřeva, který následně ohoblovaly a pomocí šablony či samy si na kostku napsaly čísla. Ve zkušebně si příchozí vyzkoušeli jamování s lektorem. V dílničkách se tentokrát vyráběly masopustní škrabošky a čepice, mohli jste si hodit „jelitem“ na cíl nebo složit puzzle kravičky či prasete z kousků vyrobených na 3D tiskárně. V 11 hodin proběhlo představení „Co se stalo o masopustu“ divadla Koník, které v sobě kombinuje loutkové divadlo s hereckými vstupy, a hlavně mezi malými dětmi je velmi oblíbené.
Odpoledne předvedly ukázky své práce děti, které navštěvují na Stanici techniků divadelní soubor Dramec, divadelní laboratoř, tvůrčí psaní či anglické divadlo, takže část vystoupení proběhla dokonce v angličtině pod vedením lektorky Tamary Pomoriški. Jako obvykle byla pro malé i velké připravena hernička a odpočinkový koutek, kde mohli relaxovat mezi vystoupeními a tvůrčí činností.

Dny otevřených dveří jsou na Stanici techniků velmi oblíbené a ani tento nebyl výjimkou. Zúčastnilo se ho kolem tří set příchozích.

Autor: Štěpánka Friedrichová

Také by vás mohlo zajímat:

 • Krmení mangusty trpasličí

  VÍCE INFORMACÍ
 • Multimédia III – fotovýzva

  VÍCE INFORMACÍ
 • Moderna: Velikonoční tančení

  VÍCE INFORMACÍ
 • Otevíráme 11. května

  VÍCE INFORMACÍ
 • Koronakrize – vratky za kroužky a tábory

  VÍCE INFORMACÍ
Zemřel Oto Maget
Ve věku 85 let zemřel bývalý ředitel DDM hl. m. Prahy pan PhDr. Oto Maget. Poslední rozloučení se koná 28. 5. ve 13 hodin v Ústřední obřadní síni na hřbitově Olšany.