Jezdecké středisko Zmrzlík

Hannoverský kůň
Hannoverští koně se těšili hojné královské podpoře ještě před založením hřebčince v Celle. Bílý hannoverský kůň zdobil štít s erbem kurfiřta Ernesta Augusta (1629–1698) a slavní královští krémoví hannoveráni (bíle narození bělouši) se světle kávovými hřívami a ohonem se z podnětu manželky kurfiřta Sophie chovali v královské rezidenci v Herrenhausenu.
Oldenburský kůň
Oldenburg je teplokrevné německé plemeno koně, které pochází z okolí města Oldenburgu a provincie Východní Frísko. Jeho předky byli starofríští koně, kteří byli chováni v oblasti mezi řekou Vezerou a holandskou hranicí. Anton Günther dovezl španělské a neapolské koně s berberskou krví, které následně křížil mezi sebou. Ke šlechtění používal i koně Kranicha, který měl pravděpodobně v rodokmenu i starokladrubského koně.
Velikonoční vajíčko 25. 3. 2018
Velikonoce jsou vždy spojeny s příchodem jara, přírodou a zvířaty. Kde jinde je tedy strávit než na statku, kde proběhne soutěžní odpoledne. Vstupenkou do soutěží jsou dvě vejce – jedno obyčejné uvařené a druhé vyfouknuté nazdobené. Ozdobené bude zařazeno do soutěže o nejkrásnější kraslici. Osud druhého vejce bude záležet na šikovnosti soutěžícího.
Celoroční kurzy jezdectví
Naše jezdecké středisko je jedinečné ve své nabídce jezdeckých kurzů pro děti. Děti zde mají jedinečnou možnost výuky jízdy na koni, společně s péčí o koně, pomocí ve stáji a teoretických lekcí, kterými se dále vzdělávají ohledně jízdy na koni, bezpečnosti práce s koňmi, zdravotního stavu koní apod.
Dostihy v Čechách
Dostih je závod koní, ve kterém se účastníci snaží dostat do cíle jako první, a prokázat tak výkonnost koně, která je následně důležitá pro případné zařazení do chovu. Dostihy se pořádají i klusácké, ale tento článek se věnuje pouze dostihům cvalovým. Dostihy se v dnešní době pořádají na dostihových závodištích, každý dostih má určité propozice. Dostihový sport je samostatné sportovní odvětví, které se odlišuje od jezdeckého sportu.
Irský cob
O vznik tohoto atraktivně skrvnitého typu koně se zasloužili irští cikáni již ve středověku. Tinker v překladu znamená dráteník, což bylo právě povolání cikánů a chudých kočovníků. Koně s nestálou barvou ve formě velkých barevných ploch střídající bílou barvu s hnědou, černou i rezavou. Byli bez výjimky mezi tehdejšími, často vznešenými, chovateli zcela opomíjeni a nežádáni.
Český teplokrevník
Český teplokrevník je nejrozšířenější plemeno koní v České republice. Toto plemeno si našlo široké využití ve všech odvětvích sportu i práce. Mnoho koní tohoto plemene je zařazeno do rekreačního ježdění, avšak najdeme i jedince postavené na vysokých příčkách ve sportu. Čeští teplokrevníci se využívají pro parkurový a drezurní sport. Výškově se pohybují od 150 cm–180 cm KHV.
Volná místa v kroužcích
!!! OD POLOLETÍ NABÍZÍME VOLNÁ MÍSTA !!!
Hafling
Hafling pochází z tyrolských Alp (Itálie, Rakousko), kde vznikl pravděpodobně křížením malých horských plemen a koní orientálního typu. Existuje více názorů, z kterých plemen byl vyšlechtěn, ale převládá domněnka, že v haflingovi koluje krev huculů, noriků a také arabských koní. Za zakladatele plemene je považován hřebec Folie – narozen roku 1874 horské klisně a arabskému plnokrevníkovi.
Kolik stojí kůň?
Na otázku kolik stojí kůň, není jednoduché odpovědět. Podle směru využití koně se pohybuje také jeho cena. Ať už se chystáme jezdit jen rekreačně, nebo počítáme s tím, že budeme závodit, měli bychom do nutných nákladů připočítat i základní vybavení pro koně (sedlo, uzdečku, ohlávku, kamaše, apod.).
Anglický plnokrevník
Anglický plnokrevník vznikl v 17. a 18. století v Anglii, aby uspokojil vášeň šlechty a jejích králů pro koňské dostihy. Během posledních dvou století po celém světě rostla obliba dostihů plnokrevníků a plemeno se rázem stalo nejvýznamnějším z celé světové populace koní. Přispělo ke zlepšení vzhledu a pohybu, ale především ke zvýšení rychlosti, bojovnosti a psychické odolnosti mnoha plemen. Tyto vlastnosti jsou důsledkem upevněné dědičnosti dosažené pečlivým výběrem v chovu.
Nejstarší kůň
Koně jsou na první pohled nádherná a vznešená stvoření, průměrný věk koně se liší u jednotlivých plemen. Obecně platí, že nejdéle žijí malá plemena – poníci, islandští koně (25–30 let), chladnokrevní koně (14–18 let), teplokrevní koně (16–25 let), arabští koně (25–30 let). Nejpřesněji se věk koně odhaduje podle koňského chrupu. Zuby se obrušují a mění své postavení.
Největší a nejmenší kůň
Kohoutková výška zvířete je výška měřená od země ke kohoutku. V biologii je to základní výška používaná u všech druhů savců k určení jejich velikosti. Podle tohoto parametru můžeme tato zvířata rozdělit na koně a pony.
Nejvyšší a nejdelší skok
Parkúrové skákání je jezdecký sport, ve kterém se jezdec na koni snaží buďto v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb projet trasu s překážkami nebo se trefit do časového limitu či hodnocení na styl. Za svůj vznik vděčí nejvíce důstojníkům britské kavalerie, kteří skoky přes různé překážky považovali za vynikající trénink jak jezdce, tak i koně.
Nejobdivovanější kůň
Dostih je závod koní, ve kterém se účastníci snaží dostat do cíle jako první a prokázat tak výkonnost koně, která je následně důležitá pro případné zařazení do chovu. Od počátku 18. století se na popud britského krále Jakuba I. konaly první soutěže nejlepších koní. Kvůli nim nechal založit roku 1711 první moderní dostihové závodiště v Ascotu.
Skijöring
Skijöring je zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke koni, psu (nebo více psům) či motorovému vozidlu. Název pochází z norského slova skikjøring, které znamená doslova "řízení na lyžích".