DDM hl. m. Prahy
Jezdecké středisko Zmrzlík
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Jezdecké středisko Zmrzlík

Nekrmte cizí koně

Je jaro, teplé počasí a k tomu navíc nynější situace přímo vybízí k výletům do přírody. Okolo Prahy je spousta míst, kam se můžete jít projít, a zároveň je tam také spousta koní a jiných zvířat, a to přeci přímo svádí k tomu těm chudáčkům přinést něco na zub. Víte, proč je to špatně?
Jeden pamlsek sice nevadí, ale pět, deset nebo dokonce víc už ano. A okolo takového výběhu projde denně lidí spousta.

Pokud se kůň přežere krmivem nebo dokonce snad nevhodným krmivem, může dostat koliku (bolest břicha), průjem nebo laminitidu (schvácení kopyt), dále také nevíte, jestli nemá kůň na dané krmivo alergii. Někteří koně jsou k zažívacím potížím náchylnější než jiní, v nejednom případě došlo bohužel až k úmrtí koně, a to po dlouhém a bolestném boji o život. Zároveň také zvíře neznáte a nevíte jak se chová, zda například nekouše.

Koním tedy nenosíme do výběhu jablka, mrkve ani jiné ovoce a zeleninu ani pečivo (ať už tvrdé nebo čerstvé). Kůň rozhodně nesmí ani posekanou trávu ze sekačky (ta může způsobit i ucpání jícnu). Dále koni ani netrháme kytičky s trávou rostoucí okolo, mohlo by tam růst něco jedovatého, co by kůň sám jinak nesežral. To vše platí i pro jiná zvířata než jsou koně, například ovečky a kozy.

Pokud chcete koním přilepšit, doneste své pamlsky raději do stáje, kde jim je ošetřovatelé vždy přidělí.

Naši i cizí koně vám za dodržování těchto pravidel dopředu děkují.

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • A smutek utek (večerní čtení)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vodácká kilometráž

  VÍCE INFORMACÍ
 • 11. května – otevření zájmových kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Divadelní představení Paměť jsme my 2020

  VÍCE INFORMACÍ
 • Když přijede kovář

  VÍCE INFORMACÍ
Otevíráme již 11. května
Tímto vám s radostí sdělujeme, že v pondělí 11. května otevíráme většinu kroužků. Další informace nalezenete na stránkách jednotlivých středisek.