DDM hl. m. Prahy
Jezdecké středisko Zmrzlík
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Jezdecké středisko Zmrzlík

V zimě u koní

Na republiku udeřily mrazy a protože práce u koní i ježdění na nich probíhá především venku, pokud nemáte zrovna štěstí na vyhřívanou stáj s vyhřívanou jezdeckou halou, je potřeba vědět, jak se teple obléknout. Dnes již máme štěstí na množství funkčních teplých materiálů, ze kterých se oblečení vyrábí, a tak nemusíme vrstvit čtyři trika, tři mikiny a dvě bundy. 

Jako spodní vrstva se hodí hřejivé funkční triko, to nejenže tělo zahřeje, ale také odvádí pot od těla a drží tak člověka v suchu. Na triko mikinu a navrch bunda. Bund se dnes také vyrábí nepřeberné množství, a tak si může každý vybrat, je dobré, aby bunda člověku seděla a nikde neplandala a nepouštěla tak pod sebe zimu. Lidé také často volí jezdecké kabáty, ty se dají na bocích odspodu až k pasu rozepnout, a tak jezdce v sedle neomezují a svou délkou zahřejí nejen tělo, ale i stehna. Určitě dobrý doplněk pro vyjížďkové jezdce jsou reflexní pásky na rukávech bund a kabátů – i když je na rukávech nemáme, neměli bychom zapomínat si na vyjížďky brát reflexní vestu pro případ, že půjdeme část po silnici.

Rajtky naštěstí existují i v teplém zimním provedení, a tak zde není třeba dlouho rozmýšlet co obléct. Nejčastěji můžeme zvolit mezi softshellovými, které neprofouknou, nebo mezi rajtkami s vnitřní stranou z česané bavlny, ta je příjemně měkká a hřejivá. Materiálů zimních rajtek však existuje mnohem víc, stejně tak se dají koupit i zimní jezdecké legíny. 

Na nohy je dobré obléknout hřejivé ponožky a padnoucí zimní boty, jezdecké boty s hladkou podrážkou se naštěstí vyrábí i ve variantách s kožíškem a po ježdění se můžeme přezout do sněhulí.

Nakonec nesmíme zapomenout na čepici či jezdeckou čelenku, na ježdění je do helmy možné    pořídit hřejivé kryty na uši a rukavice, ty se dnes dají sehnat i nepromokavé, aby nám nezmrzly ruce ani při vyndavání ledu ze zamrzlých napájecích věder. Na zakrytí obličeje na vyjížďkách jsou užitečné funkční šátky, které člověk jednoduše přetáhne přes nos. 

 

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • CZ 0:10 / 1:19 Antokyany – pH citlivá rostlinná barviva

  VÍCE INFORMACÍ
 • Vrch Petřín

  VÍCE INFORMACÍ
 • Pravidla bodového programu (klientský účet)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Otevřený Klub Kontejner

  VÍCE INFORMACÍ
 • Aktuální covidová opatření

  VÍCE INFORMACÍ