Na republiku udeřily mrazy a protože práce u koní i ježdění na nich probíhá především venku, pokud nemáte zrovna štěstí na vyhřívanou stáj s vyhřívanou jezdeckou halou, je potřeba vědět, jak se teple obléknout. Dnes již máme štěstí na množství funkčních teplých materiálů, ze kterých se oblečení vyrábí, a tak nemusíme vrstvit čtyři trika, tři mikiny a dvě bundy.
Jako spodní vrstva se hodí hřejivé funkční triko, to nejenže tělo zahřeje, ale také odvádí pot od těla a drží tak člověka v suchu. Na triko mikinu a navrch bunda. Bund se dnes také vyrábí nepřeberné množství, a tak si může každý vybrat, je dobré, aby bunda člověku seděla a nikde neplandala a nepouštěla tak pod sebe zimu. Lidé také často volí jezdecké kabáty, ty se dají na bocích odspodu až k pasu rozepnout, a tak jezdce v sedle neomezují a svou délkou zahřejí nejen tělo, ale i stehna. Určitě dobrý doplněk pro vyjížďkové jezdce jsou reflexní pásky na rukávech bund a kabátů – i když je na rukávech nemáme, neměli bychom zapomínat si na vyjížďky brát reflexní vestu pro případ, že půjdeme část po silnici.
Rajtky naštěstí existují i v teplém zimním provedení, a tak zde není třeba dlouho rozmýšlet co obléct. Nejčastěji můžeme zvolit mezi softshellovými, které neprofouknou, nebo mezi rajtkami s vnitřní stranou z česané bavlny, ta je příjemně měkká a hřejivá. Materiálů zimních rajtek však existuje mnohem víc, stejně tak se dají koupit i zimní jezdecké legíny.
Na nohy je dobré obléknout hřejivé ponožky a padnoucí zimní boty, jezdecké boty s hladkou podrážkou se naštěstí vyrábí i ve variantách s kožíškem a po ježdění se můžeme přezout do sněhulí.
Nakonec nesmíme zapomenout na čepici či jezdeckou čelenku, na ježdění je do helmy možné pořídit hřejivé kryty na uši a rukavice, ty se dnes dají sehnat i nepromokavé, aby nám nezmrzly ruce ani při vyndavání ledu ze zamrzlých napájecích věder. Na zakrytí obličeje na vyjížďkách jsou užitečné funkční šátky, které člověk jednoduše přetáhne přes nos.