Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež
Informační centrum pro mládež

Kam v Praze • FILM MUSIC PARK 2018 – 19.–22. 4. 2018
  Mezinárodní festival filmové hudby za účasti světových hvězd, skladatelů a umělců. Letošní ročník nabídne koncert hollywoodského skladatele Benjamina Wallfische, který bude 19. dubna dirigovat zahajovací koncert ve Fóru Karlín.
  Na zahajovacím koncertu zazní řada Walfischových melodií známých ze sci-fi Blade Runner 2049, hororu To nebo válečného dramatu Dunkerk.
  Dne 20. dubna se můžete těšit na multimediální show s hudbou slavných skladatelů skupiny s názvem Two Steps From Hell. Thomas Bergersen a Nick Phoenix jsou populární díky nadupaným, dynamickým a originálním podkresům teaserů a trailerů k hollywoodským filmům.
  Forum Karlín
  Pernerova 51, Praha 8
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • JÍZDA PARNÍ LOKOMOTIVOU NA ZÁMEK NELAHOZEVES – 21. 4.
  Užijte si cestu na jarní hrnčířské slavnosti stylovou parní lokomotivou jako za časů Ferdinanda Zdenka, 10. knížete z Lobkowicz! Vlak vyjíždí z nádraží Praha Braník v sobotu 21. dubna v 8.50 a ze zámku odjíždí v 17.09. Ať už přijedete parní lokomotivou nebo jiným vlakem Českých drah, při předložení jízdenky získáte 30% slevu na vstupné. 
  Nádraží Praha-Braník
  Pikovická 2, Praha 4
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • BEŽECKÝ KROS SKALKA – 22. 4. (7.30–14.00)
  Již 22. dubna proběhne 8. ročník amatérského běžeckého závodu v přírodní rezervaci Skalka na Praze 5. Závodit mohou všechny věkové kategorie. Závod je určen pro děti i dospělé různých výkonnostních úrovní.
  Spolek H-Triatlon připravil pro zájemce z řad dětí, dospělých, hobby i profesionálních sportovců další ročník jarního běžeckého krosu. Závod je součástí bodované série H-Triatlon Tour 2018.
  Pro účastníky je v zázemí každého závodu zajištěn profesionální sportovní servis včetně zdravotní služby. Každý závodník obdrží v rámci startovného energetický balíček a v cíli pak při včasné online registraci finisherskou medaili (děti), či tričko (dospělí). Samozřejmostí je i bohatý doprovodný program pro děti i jejich rodiče. Všemi závody bude i letos provádět známý sportovní moderátor Stanislav Bartůšek.
  Přírodní rezervace Skalka
  Rugby Club Praha Smíchov, Praha 5
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • ÚJEZDSKÝ DUATLON 2018 – 22. 4.
  Závod, který kombinuje dva sporty, a to jízdu na kole a běh, se koná v Praze 9 – Újezdě nad Lesy v neděli 22. dubna. Závodit mohou všechny věkové kategorie. Letošní ročník je jubilejní desátý.
  Trasa pro dospělé
  Závod probíhá systémem běh – kolo – běh.
  Běžecký okruh: je cca 950 m dlouhý; vede z 1/3 po asfaltu, z 2/3 lehkým terénem
  Cyklistický okruh: je cca 12,5 km dlouhý - nová atraktivnější trasa pro letošní ročník;
  vede lesem převážně po zpevněných cestách, doporučujeme horská nebo treková kola.
  Kategorie štafeta - jeden závodník běží (první i poslední úsek), druhý jede na kole!
  Délka trasy závodu se liší dle kategorie: muži – 3–25–2 km, ženy 3–12–1 km
  Trasa pro děti
  Závod probíhá v pořadí běh - kolo. Holky a kluci startují dohromady, hodnoceni jsou zvlášť, v případě vysokého počtu účastníků budou starty odděleny. Děti do 14 let absolvují po běžecké části dva cyklo okruhy á 1,5km. Pro nejmenší závodníky do šesti let je připraven speciální závod s názvem Mikroduatlon.
  Multifunkční hřiště v Čentické ulici
  Čentická, Praha 9
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • ART PRAGUE 2018 – MEZINÁRODNÍ VELETRH SOUČASNÉHO UMĚNÍ 10.–15. 4. 2018 
  Zájemci o aktuální dění na scéně výtvarného umění mají možnost v Clam-Gallasově paláci zhlédnout díla více než dvou stovek autorů. Letošních 35 galerijních expozic nabídne díla téměř všech výtvarných oborů – malbu, kresbu, grafiku, sochu, umělecké sklo, instalace i videoprojekce.
  Vstupné 120 Kč, snížené 60 Kč.
  Clam Gallasův palác
  Husova 20, Praha 1
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • LEHKOST MOTÝLÍCH KŘÍDEL – TROPIČTÍ MOTÝLI VE FATA MORGANĚ – 3. 4.–20. 5. 2018 
  Každoroční motýlí akce je unikátní jednak svým rozsahem, ale především skutečností, že jsou vystavovány živé exponáty (žádné přišpendlené mrtvolky nehledejte!). Návštěvníci uvidí největší motýly světa i jejich líhnutí z kukel.
  Budete si nejspíše připadat jako ve vílí zemi, nebo možná jako ve Snu noci svatojánské. Aby ne, vždyť tropičtí motýli, kteří se budou pohybovat po tropickém skleníku Fata Morgana, pocházejí ze Stratfordu nad Avonou. Ano, z toho Stratfordu, který proslavil William Shakespeare. Motýli z pražské botanické zahrady možná nejsou celosvětově proslulí, krásou se ale Shakespearovým veršům rovnat mohou.
  Kromě atraktivních modrokřídlých zástupců rodu Morpho či nočních druhů z rodu Attacus spatří zájemci i některé dosud neviděné druhy. Zajímavá babočka druhu Tithorea harmonia patří do stejné podčeledi jako známí stěhovaví motýli monarchové. Tento druh se v přírodě vyskytuje od Mexika po Jižní Ameriku, v 25 poddruzích a je jedovatý, protože se jeho housenky živí jedovatými rostlinami z čeledi toješťovitých. Vstupné 150 Kč, snížené 75 Kč.
  Botanická zahrada hl. m. Prahy
  Nádvorní 134, Praha 7
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • DNY EVROPSKÉHO FILMU 2018 – 5.–12. 4. 2018
  Přehlídka současné evropské kinematografie – Dny evropského filmu proběhnou v Praze v kinech Světozor, Lucerna a Pilotů. Filmová přehlídka se poté přesune do Brna a do ostatních regionů.
  Již 25. rokem nabízí Dny evropského filmu to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos promítnou 49 filmů z různých koutů Evropy. Snímky rozdělené do několika programových sekcí reflektují hlavní témata letošního ročníku: literaturu a hudbu.
  Jaká je tedy nabídka 25. dnů evropského filmu? Například flamenco night, německé techno, literární adaptace, záznam koncertu Nicka Cavea, projekce Cinema Cuisine, semináře pro kinaře, filmová výuka pro děti i seniory, výstava plakátů, debaty, speciální hosté a především – kvalitní evropský film!
  Kino Pilotů
  Donská 19, Praha 10
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • LEGIOVLAK 2018 – 15. 3.–2. 12. 2018
  Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií.
  Legiovlak se skládá z 13 zrekonstruovaných vagonů, které vám představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky a vlastní krví.
  Pro co největší přiblížení podoby legionářských vlaků a životních podmínek, bojové činnosti a zvyklostí našich dobrovolců byly vybrány pro rekonstrukci nejčastěji používané vozy. Vlak se skládá z vozu polní pošty, těplušky, plukovní prodejny, ubytovacího, filmového, kovářského s obráběcí dílnou (zrekonstruován na Slovensku), krejčovského, zdravotního, štábního, velitelského, obrněného (který je po zuby vyzbrojený dělem a kulomety) a dvou vozů plošinových s materiálem včetně obrněného automobilu Austin.
  Československá obec legionářská
  Sokolská 33, Praha 2
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová
   
 • FESTIVAL SPECTACULARE V PRAZE – 6. 2.–23. 4. 2018 
  Již popáté se do Prahy vrátí Festival Spectaculare, který si dává za cíl představovat to nejaktuálnější ze současné světové elektronické, ambientní, experimentální, vážné i jazzové hudby.
  Mezi prvními zveřejněnými interprety je například legendární klavírista Nils Frahm, britský producent Max Cooper, multiinstrumentalista a hudební nomád Peter Broderick či britské jazzové trio Mammal Hands. V doprovodném programu nebudou opět chybět výstavy, filmové projekce či divadelní představení.
  Vstupenky jsou již nyní v prodeji v pokladně Paláce Akropolis a v sítích Goout.cz a Ticketpro.
  ART FRAME Palác Akropolis s.r.o.
  Kubelíkova 27, Praha 3
  Zdroj: Kudy z nudy
  Zpracovala: Štěpánka Friedrichová