Stanice přírodovědců
Kde se vzal Vánoční strom?
Už máte koupenou jedličku, smrček, borovičku...? Co to letos bude? Podle čeho vybíráte? A v jakých barvách budete zdobit? Máte stálé ozdoby, nebo kupujete každý rok nové? A nebo vás zajímá, kde se vlastně tradice zdobení vánočního stromku vzala? Pak čtěte...
Vánoční hra pro děti i dospělé
Zveme vás k nám ve středu 13. 12. od 15 do 18 h na vánočně laděnou akci s tvořením, kvízem ale také třeba čajem pro zahřátí a čokoládovou fontánou. A kdo není na sladké, nerad tvoří, či luští hádanky, může si zajít prohlédnout naše terarijní zvířata do skleníku.
Prosincové soboty - program
Exkurze za ptáky a kameny, vánoční tvoření a perníkové pečení – to jsou prosincová témata sobotního kroužku Poznávání přírody. Termíny, lektory a způsob přihlášení najdete uvnitř článku.
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny letos začínají v sobotu 23. 12. 2017 a trvají do úterý 2. 1. 2018. Kroužky tedy poběží až do pátku 22.12. a po prázdninách budou pokračovat od středy 3. 1. 2018.
Změna otevírací doby
Otevírací doba našeho areálu zůstává od pondělí do čtvrtka stejná 8 - 19 h. Mění se v pátek, kdy zavíráme dříve, a to v 17 h. A jako každý listopad uzavíráme zahradu o víkendech. V sobotu ji budete moci navštívit až zase od dubna.
Pořiďte si chameleona!
Uvažujete-li o tom, že byste si pořídili chameleona, poradím vám, jak na to – z pohledu laika. Když jsem hledala nějakou atrakci na svůj kancelářský stůl, aby se děti na chvíli zabavily, než s jejich maminkou v klidu vyřídím přihlášku do kroužku, padl los právě na něj. Je poměrně akční, důležité je, že ve dne nespí, legračně koulí očima (každým jinak) a když je malý, tak navíc srandovně chodí.
Oživte svůj kabát barevnou květinou
Podrobný fotopostup na výrobu originální brože do klopy. Nic náročného – vystačíte si s nůžkami, lepidlem a kolíčky. A materiál, ze kterého budeme tvořit? Filc – neboli slisované ovčí rouno.
V listopadu neuklízejte!
Listopad je jeden z měsíců, podobně jako třeba na jaře květen, který svým jménem jasně odkazuje na to, co se v přírodě tou dobou děje. Opadává listí ze stromů a keřů, které hrají všemi barvami. A když ta nádhera spadne na zem? Pro mnoho lidí je po romantice a začíná práce. Všechno to uklidit, spadané listí je přeci nepořádek.
Zahradničení má u nás zelenou
Každý z nás zná pocity, které v něm vyvolávají vůně, barvy a tvary rostlin a květů při návštěvě rozkvetlé zahrady. Zahrady vnímáme jako uklidňující, relaxační, harmonizující a inspirativní prostředí, kde se cítíme dobře bez rozdílu věku. Naše stanice už léta umožňuje návštěvníkům takové pocity zažívat.
Pusťte se do nás!
Jistě jste si všimli, že naše webové stránky se výrazně proměnily. Jak se vám změna líbí? Našli jste vše, co jste hledali? Chybí vám na nich něco? Na váš názor čekáme na adrese ddmpraha@ddmpraha.cz. Pište, kritizujte, chvalte...

Vyberte si

Zaměření

Jezdecké, Hudební, Společenskovědní, Výtvarné a rukodělné, Přírodovědné, Turistické, Sportovní, Dramatické, Multimediální, Taneční, Předškolní, Vědeckotechnické, Vodáctví

Pro školy a pedagogy

Kurzy pro pedagogy
Výukové programy pro školy
Kurzy táborových vedoucích
Ubytovací zařízení

Soutěže

FLL
POPRASK
SOČ

Projekty

Centrum podpory nadání
Dlouhomladí
PaVěda
ŠESTKAfest

Kontaktní formulář
Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy

Drtinova 1a
150 00 Praha 5
222 333 861

Spojení

metro B – Anděl nebo tram 4, 5, 7, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 21 + 5 min. chůze přes OC Nový Smíchov, směr Kartouzská

tramvaj zastávka Arbesovo nám., tram 9, 12, 15, 20 + 5 min. chůze, ul. Victora Huga, vlevo Drtinova

bus zastávka Kobrova, bus 176, průchod Holečkova 29