DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice přírodovědců

Bylinková a zeleninová zahrada

Bylinková a zeleninová zahrada se nachází v horní části pozemku nad skleníky. O zahradu se starají naši zahradníci spolu s dětmi a několika dospělými, kteří navštěvují zahradnické kroužky.
Expozice bylinek a léčivých rostlin je opatřena popisky s názvem a jejich využitím. Návštěvníci si mohou prohlédnout kolekci různých druhů máty, tymiánu, šalvěje, levandule, uvidí zde např. i řepík lékařský, mařinku vonnou, proskurník lékařský, pravou šantu kočičí, maří list, jablečník, angínovník, šišák bajkalský. Přes léto je sbírka doplněna i o některé exotické byliny, např. o tropické šalvěje, aloisii a citrónovou trávu. V expozici je i bohatá sbírka vonných pelargonií.
Je zde i trvalkový záhon, každoročně vysazujeme také letničky k řezu. Pěstujeme i celou řadu medonosných rostlin, což ocení zvláště včelky z našeho včelína. Pro výuku slouží ukázkový záhon polních plodin.
Pěstujeme zde známou i méně známou zeleninu, přičemž využíváme i vyvýšené záhony.
Zahrada slouží k výuce i relaxaci dětí, mládeže a dospělých. Vše je zde pěstováno a činěno v souladu s principy přírodních zahrad.

Bylinková zahrada
Bylinková a zahrada se nachází v horní části pozemku nad skleníky.
Získali jsme plaketu "Přírodní zahrada"
V říjnu 2014 jsme získali plaketu "Přírodní zahrada" od Ekologického institutu Veronica.

Také by vás mohlo zajímat:

 • Vodácká kilometráž

  VÍCE INFORMACÍ
 • Podzimní nálada na Klamovce

  VÍCE INFORMACÍ
 • Multimédia II.

  VÍCE INFORMACÍ
 • Multimédia III – fotovýzva

  VÍCE INFORMACÍ
 • Krmení mangusty trpasličí

  VÍCE INFORMACÍ
Zemřel Oto Maget
Ve věku 85 let zemřel bývalý ředitel DDM hl. m. Prahy pan PhDr. Oto Maget. Poslední rozloučení se koná 28. 5. ve 13 hodin v Ústřední obřadní síni na hřbitově Olšany.