DDM hl. m. Prahy
Jezdecké středisko Zmrzlík
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Jezdecké středisko Zmrzlík

Celoroční kurzy jezdectví

Základní informace o našich kroužcích:

Kroužky se nedají nahrazovat!

Děti zde pracují ve skupinách a jednotlivě, navzájem se podporují a pomáhají si. Naše středisko nabízí několik kurzů, širokého věkového rozhraní, ze kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější pro vaše dítě. 

Všechny kroužky probíhají ve stejném znění od pondělí do pátku, mimo kroužek – Poznáváme poníčky, ten je rozdělen na 2 skupiny dětí s rodiči, a to v liché a sudé týdny, pouze jeden den v týdnu.

KROUŽKY 2019/20 začaly v pondělí 16. 9. 2019:

Poznáváme poníčky (2–6 let)
cena: 1.800 Kč (za pololetí), 3.200 Kč (za rok)
10.00–11.00 středa, 1x za 14 dní – sudé a liché týdny, pouze jednou týdně dopoledne.
Cvičení s poníky pro maminky s dětmi předškolního věku, první setkání s koňským hřbetem pod dohledem cvičitelů za přítomnosti maminek. Děti si zvykají na kontakt s poníky (čištění, vodění), získávají rovnováhu potřebnou k samostatnému ježdění formou zábavného cvičení na malých ponících, kteří mají madýlka.


Přípravný kurz A (6–9 let) 
15.00–15.30
– první kontakty s koněm, příprava koně, jízda s vodičem (doba ježdění cca 15 min).
cena: 3.500 Kč (za pololetí), 6.500 Kč (za rok)


Přípravný kurz B (7–10 let)
15.30–17.30 – bližší kontakt v kolektivu s koňmi. Děti se učí postupně samostatně vést koně, základní informace a potřeby o koních, přípravu před a po ježdění a kolem koní. Vše probíhá pod stálým dohledem cvičitele (doba ježdění cca 20 min).
cena: 5.000 Kč (za pololetí), 9.500 Kč (za rok)


Začátečníci (10–12 let)
15.30–18.30 – začátečník již samostatně o koně pečuje, umí sám koně přivázat, vyčistit, nasedlat a nauzdit, jezdí samostatně v kroku a klusu. Učí se zodpovědnosti vůči živému zvířeti, který vyžaduje kompletní péči. Začátečník již může navštěvovat víkendové služby (doba ježdění cca 45 min).
cena: 6.500 Kč (za pololetí), 12.500 Kč (za rok)


Pokročilí (12–18 let)
15.30–18.30 – pokročilí rozšiřují své jezdecké schopnosti, kdy koně již samostatně ovládají ve všech základních chodech. Rozvíjejí znalosti v terminologické oblasti sportovního ježdění, výcviku koně apod. Pokročilí již mohou navštěvovat víkendové služby (doba ježdění cca 45 min).
cena: 6.500 Kč (za pololetí), 12.500 Kč (za rok)


Víkendové jezdecké dny

Jezdecké dny jsou určeny pro děti ve věku 7–12 let (nebo školní docházka). Jezdecké dny probíhají o víkendech a svátcích a je třeba se předem objednat (mailem/telefonicky). Děti se zde učí základním potřebám koní. Učí se zodpovědnosti a disciplíně. Je potřeba koníky nakrmit, upravit jim boxy, napájet je, čistit je. Také je důležité z důvodu bezpečnosti udržovat čistotu a pořádek. V rámci ježdění se učí základnímu sedu a rovnováze. A po ježdění se učí základní péči o koně, lásky a úcty k němu.

Harmonogram: 

 • příchod 9.00, odchod 16.00
 • dopoledne pomoc ve stáji (zametání, mytí žlabů)
 • odpoledne pomoc ve stáji a péče o koně
 • 2x ježdění 20 min (1x výcvik na jízdárně, 1x vodění v přírodě – v případě špatného počasí se cvičí jen na jízdárně 40 min, za pěkného počasí zase venku v přírodě.)

Cena: 550 Kč / den (o velkých prázdninách jezdecké dny nejsou!)


Rekreační jízdy pro veřejnost

Jednotlivé jízdy
(doporučujeme se objednávat až 2 měsíce dopředu)

Jednotlivé jízdy (tzv. „rekreačky“) jsou určené všem zájemcům o jezdectví. Jediným omezením je s ohledem na hřbety našich koní hmotnost jezdce, která by neměla přesáhnout 80 kg. Rekreačky jsou zvlášť vhodné pro děti, u kterých si nejste jisti, jestli je koně budou bavit, pro dospělé, kteří nemají ve všední dny čas nebo pro jezdce, kterým nevyhovuje ježdění ve skupině. Tyto jízdy se konají o víkendech, státních svátcích (kromě 24. 12. a 1. 1.) a školních prázdninách, velkých letních prázdninách pouze soboty, je nutné se na ně předem objednat prostřednictvím našeho mailu. O koně se vůbec starat nemusíte (v případě zájmu vás to samozřejmě naučíme), bude pro vás připraven na domluvenou hodinu a postaráme se o něj i po ježdění. Všechny děti a mládež do 18 let musí mít při jízdě na koni bezpečnostní helmu a jezdeckou bezpečnostní vestu, dospělým helmu doporučujeme. 

Vodění je vhodné pro základní seznámení s koněm a jízdou na něm. Kůň je veden (takže s vámi ani s vašimi dětmi nikam neuteče), jezdí se do krásné okolní přírody (20 min/250 Kč)

Lekce na jízdárně pro děti i pro dospělé, vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé jezdce jako příprava na závody. Jedna lekce trvá 45 min (500 Kč), pro děti je to někdy příliš náročné, takže jim nabízíme kratší lekce (30 min/350 Kč, 20 min/250 Kč).

Jízdy jsou pouze o víkendech a v čase od (přes letní prázdniny pouze soboty):
10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00

Ceny: vodění – 20 min/250 Kč, 30 min/350 Kč
          výcvik – 45 min/500 Kč

Vyjížďky jsou určené až pro jezdce, kteří svého koně bezpečně ovládají. Proto, pokud k nám přijdete poprvé, si vás nejdříve vyzkoušíme na jízdárně. 

 

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Podzimní nálada na Klamovce

  VÍCE INFORMACÍ
 • Emoce pod rouškou

  VÍCE INFORMACÍ
 • A smutek utek (večerní čtení)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa na letních pobytových táborech – pro předškoláky i školáky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Moderna: Velikonoční tančení

  VÍCE INFORMACÍ