DDM hl. m. Prahy
PaVěda
PaVěda
Login

Co to je PaVěda?PaVěda neboli Parádní věda jsou nově připravované kroužky pro všechny zvídavé kluky i holky od pěti do devíti let. Děti se zde hravou formou dozvědí základní informace o chemii, biologii a fyzice. Dále se budou věnovat i geologii a geografii a vyzkoušejí si také něco z techniky, mechaniky a legorobotiky.

Náplní kroužku budou zábavné pokusy a experimenty z oblasti chemie a fyziky. V biologické části zase malí vědci prozkoumají přírodu okolo nás pod lupou a mikroskopem. Dále zavítají do tajů geologie, geografie a meteorologie, kde si budou na vlastních výrobcích demonstrovat různé přírodní úkazy. Naši malí badatelé se pomocí stavebnic LEGO, Boffin nebo Voltík seznámí s elektrikou a motorem. Z dětí se v neposlední řadě stanou malí modeláři, ze všech možných i nemožných věcí si vyrobí několik modelů a odzkouší si, co všechno s nimi dovedou.

Děti si při některých činnostech vyzkouší pracovat v týmu. Dostanou zároveň i příležitost řešit různé situace, které nastanou při jejich vědeckých výzkumech a hledat správná řešení.

PaVěda umožňuje dětem vyzkoušet širokou škálu činností a hravou formou se seznámit se základy vědy a techniky, která je v dnešním světě velmi žádaná. Naši lektoři pomůžou malým vědcům vybrat, v čem vynikají a co jim sedí nejvíce, aby mohli následně rozvíjet svoje znalosti na specializovaných pracovištích DDM hl. m. Prahy.

 

Kontakt: Zuzana Chabová, chabova@ddmpraha.cz

Podobné články

O PaVědě
Máte zvídavé dítě? Pomůžeme vám odpovídat na množství otázek typu: Proč kytky kvetou? Jak vznikají bubliny? Jak je možné, že se letadlo udrží ve vzduchu?
Co můžete od PaVědy očekávat?
PaVěda (Parádní věda) má za cíl naučit popřípadě rozšířit teoretické vědomosti a praktické zkušenosti spojené s přírodními vědami (biologie, fyzika, chemie) a základními technickými obory.
O nás
O nás Stanice přírodovědců je střediskem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy. Nabízíme volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Navštivte náš areál, který leží na Smíchově v parku Sacré Coeur (5 min. chůze od metra Anděl nebo zastávky MHD Arbesovo náměstí). adresa: Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, Drtinova 1a, Praha 5-Smíchov   Informace o