DDM hl. m. Prahy
PaVěda
PaVěda

Co to je PaVěda?PaVěda neboli Parádní věda jsou nově připravované kroužky pro všechny zvídavé kluky i holky od pěti do devíti let. Děti se zde hravou formou dozvědí základní informace o chemii, biologii a fyzice. Dále se budou věnovat i geologii a geografii a vyzkoušejí si také něco z techniky, mechaniky a legorobotiky.

Náplní kroužku budou zábavné pokusy a experimenty z oblasti chemie a fyziky. V biologické části zase malí vědci prozkoumají přírodu okolo nás pod lupou a mikroskopem. Dále zavítají do tajů geologie, geografie a meteorologie, kde si budou na vlastních výrobcích demonstrovat různé přírodní úkazy. Naši malí badatelé se pomocí stavebnic LEGO, Boffin nebo Voltík seznámí s elektrikou a motorem. Z dětí se v neposlední řadě stanou malí modeláři, ze všech možných i nemožných věcí si vyrobí několik modelů a odzkouší si, co všechno s nimi dovedou.

Děti si při některých činnostech vyzkouší pracovat v týmu. Dostanou zároveň i příležitost řešit různé situace, které nastanou při jejich vědeckých výzkumech a hledat správná řešení.

PaVěda umožňuje dětem vyzkoušet širokou škálu činností a hravou formou se seznámit se základy vědy a techniky, která je v dnešním světě velmi žádaná. Naši lektoři pomůžou malým vědcům vybrat, v čem vynikají a co jim sedí nejvíce, aby mohli následně rozvíjet svoje znalosti na specializovaných pracovištích DDM hl. m. Prahy.

 

Kontakt: Zuzana Chabová, chabova@ddmpraha.cz

Podobné články

PaVěda
Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let. Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1
O PaVědě
Máte zvídavé dítě? Pomůžeme vám odpovídat na množství otázek typu: Proč kytky kvetou? Jak vznikají bubliny? Jak je možné, že se letadlo udrží ve vzduchu? Baví vaše dítě zkoušet experimentovat nebo sestavovat roboty z čehokoli, co najde doma? Právě pro vás otevíráme nové badatelské kroužky PaVěda – Parádní Věda, které startují od září v DDM hl. m. Prahy a jsou určeny dětem již od pěti let.
O nás
Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.
Co můžete od PaVědy očekávat?
PaVěda (Parádní věda) má za cíl naučit popřípadě rozšířit teoretické vědomosti a praktické zkušenosti spojené s přírodními vědami (biologie, fyzika, chemie) a základními technickými obory.