Co je to PaVěda?

PaVěda neboli Parádní věda jsou nově připravované kroužky pro všechny zvídavé kluky i holky od pěti do devíti let. Děti se zde hravou formou dozvědí základní informace o chemii, biologii a fyzice. Dále se budou věnovat i geologii a geografii a vyzkoušejí si také něco z techniky, mechaniky a legorobotiky.

Náplní kroužku budou zábavné pokusy a experimenty z oblasti chemie a fyziky. V biologické části zase malí vědci prozkoumají přírodu okolo nás pod lupou a mikroskopem. Dále zavítají do tajů geologie, geografie a meteorologie, kde si budou na vlastních výrobcích demonstrovat různé přírodní úkazy. Naši malí badatelé se pomocí stavebnic LEGO, Boffin nebo Voltík seznámí s elektrikou a motorem. Z dětí se v neposlední řadě stanou malí modeláři, ze všech možných i nemožných věcí si vyrobí několik modelů a odzkouší si, co všechno s nimi dovedou.

Děti si při některých činnostech vyzkouší pracovat v týmu. Dostanou zároveň i příležitost řešit různé situace, které nastanou při jejich vědeckých výzkumech a hledat správná řešení.

PaVěda umožňuje dětem vyzkoušet širokou škálu činností a hravou formou se seznámit se základy vědy a techniky, která je v dnešním světě velmi žádaná. Naši lektoři pomůžou malým vědcům vybrat, v čem vynikají a co jim sedí nejvíce, aby mohli následně rozvíjet svoje znalosti na specializovaných pracovištích DDM hl. m. Prahy.