O PaVědě

PaVěda umožňuje dětem vyzkoušet širokou škálu činností a hravou formou se seznámit se základy vědy a techniky, která je v dnešním světě velmi žádaná. Naši lektoři pomůžou malým vědcům vybrat, v čem vynikají a co jim sedí nejvíce, aby mohli následně rozvíjet svoje znalosti na specializovaných pracovištích DDM hl. m. Prahy.

Parádní věda probíhá ve Stanici techniků, Stanici přírodovědců a v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy, a to ve dvou úrovních – PaVěda 1 (předškoláci a první třída) a PaVěda 2 (2.–3. třída ZŠ). V jednom kurzu může být maximálně 10 dětí. PaVědu 1 učí vždy 2 lektoři současně. Každou sobotu probíhají workshopy ve všech našich střediscích a jsou určeny dětem od 9 do 13 let.

Náplní kroužku jsou zábavné pokusy a experimenty z oblasti chemie a fyziky. V biologické části zase malí vědci prozkoumají přírodu okolo nás pod lupou a mikroskopem. Dále zavítají do tajů geologie, geografie a meteorologie, kde si budou na vlastních výrobcích demonstrovat různé přírodní úkazy. Naši malí badatelé se pomocí stavebnic LEGO, Boffin nebo Voltík seznámí s elektrikou a motorem. Z dětí se v neposlední řadě stanou malí modeláři, ze všech možných i nemožných věcí si vyrobí několik modelů a odzkouší si, co všechno s nimi dovedou.

Děti si při některých činnostech vyzkouší pracovat v týmu. Dostanou zároveň i příležitost řešit různé situace, které nastanou při jejich vědeckých výzkumech a hledat správná řešení.

Neváhejte a pojďte to s námi vyzkoušet!!!