DDM hl. m. Prahy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Festival vědy aneb VědaFest míří do finále

Letošní ročník od samého začátku probíhá online a místo jednoho dne trvá tři měsíce. Využívá zkušeností škol s online výukou a stává se tak zábavnou cestou, jak najít co nevím a neznám! Zbývá už jen posledních čtrnáct dní, kdy si můžete projít virtuální stany a zjistit co zajímavého nabízejí k vidění a k poznání. Modely lidského těla, oka, srdce, iPhone nebo i 3D tiskárnu – to vše je připraveno do druhého kola losování pro všechny zvídavé návštěvníky. Pořadatelé VědaFestu společně s „Roboťákem“, symbolem akce, připravili kvízové otázky související s programem, v soutěži „Chytrá hlava“. Do této doby Roboťák dostal na své otázky přes 26 000 správných odpovědí. Prvních deset chytrých hlav si již ceny z rukou organizátorů převzalo. Někteří z výherců se rozhodli užít si výhru společně se svými spolužáky a cenu věnovali celé třídě, někteří celé škole i pro další ročníky.

„Propojení zábavné vědy a zábavné výuky tvoří přirozenou motivaci. VědaFest je akce, která myšlení a zvídavost podporuje a rozvíjí,“ říkají organizátoři.

Do 30. listopadu mají tedy všichni zvídaví možnost se VědaFestu zúčastnit od svých počítačů, tabletů nebo mobilů, zapojit se do soutěže a vyhrát kromě jiného, třeba zrovna 3D tiskárnu!  Hlavní cenu do soutěže věnovala firma Průša Research by Josef Průša, nejvíce cen pak firma KidtownEdu.cz.

Expozice VědaFestu doposud navštívilo více než 33 000 zájemců o zábavnou vědu. Ještě dva týdny je možnost řady zvídavců rozšířit a vyzkoušet i „šťastných deset“. Losování proběhne už 1. prosince!

Festival vědy je od roku 2011 společným projektem DDM hl. m. Prahy, VŠCHT v Praze a ČVUT v Praze a koná se za podpory Městské části Praha 6.
Kompletní program najdete na www.festival-vedy.cz
Festival vědy aneb VědaFest ONLINE je určen všem zájemcům bez omezení věku.

Kontakt:
Irena Krumlová, 604 861 827, krumlova@festival-vedy.cz
Tamara Mašatová, 737 749 701, tamara.masatova@ddmpraha.cz


Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Hod na čarodějnici

  VÍCE INFORMACÍ
 • Pomozte nám svým pohybem získat finance na učebnu virtuální reality

  VÍCE INFORMACÍ
 • Geolokační hra pro nejmenší

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jak na přivolání?

  VÍCE INFORMACÍ
 • 100 jarních kilometrů

  VÍCE INFORMACÍ
Úspěšné krajské kolo SOČ 2021
Pražské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost bylo úspěšně zakončeno obhajobami studentských prací, letos opět v online formátu. Odborné poroty posoudily 65 prací v 18 oborech, 36 prací postupuje do celostátního kola. Výsledková listina je k nahlédnutí na www.ddmpraha.cz/soc. Děkujeme všem zúčastněným za inspirativní setkání!
Víkendové rekreační jízdy
V souladu s rozvolňováním vládních opatření je nám opět umožněno začít realizovat víkendové rekreační jízdy (jezdecké dny zatím bohužel spustit nelze). Opět je tedy možné rezervovat se prostřednictvím našich webových stránek.