Klub Kontejner

Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy obnovilo v prosinci 2019 činnost bývalého Klubu Mapa pod novým názvem Otevřený Klub Kontejner. Otevřený klub pro děti a mládež od 6 do 15 let navazuje na předešlou aktivitu Klubu Mapa, který původně spadal pod městskou část Prahy 8. Klub je otevřen pro klienty od pondělí do čtvrtka v čase 13–18 hod.

V nevšedním prostředí obytného modrého kontejneru se nachází příjemný prostor, který disponuje dvěma místnostmi, kde příchozí děti mohou využít podpůrné služby doučování, učit se angličtinu s rodilým mluvčím, zapojit se do výtvarné dílny, zahrát si fotbálek s profesionálním hráčem a trenérem, večer zajít do filmového klubu či se setkat se zajímavými hosty.

Klub poskytuje dětem, které se nacházejí v nelehké životní situaci bezpečný prostor, kde mohou kvalitně trávit volný čas. Najdou zde také možnost individuální konzultace každý čtvrtek mezi 13.a 18. hodinou. Děti mohou do klubu přijít trávit svůj volný čas, ale také řešit svoje problémy a nejrůznější těžkosti, se kterými si neumějí poradit, hledají řešení anebo se chtějí třeba jenom svěřit.

Návštěva klubu není podmíněna žádnou přihláškou ani pravidelnou docházkou. Vycházíme ze zásady bezpečnosti a anonymity.

Kontejner se nachází na rozlehlém pozemku mezi Invalidovnou a Palmovkou a disponuje fotbalovým, volejbalovým a basketbalovým hřištěm. O zahradu se starají účastníci klubu společně a v létě se na ni chystají pěstovat zeleninu k vlastní potřebě. Vedoucí klubu mají do budoucna velké plány, jak více rozšířit své aktivity o současné komunitní trendy a využít tak velkorysého pozemku. Veškerý program a akce jsou zcela zdarma a můžete je sledovat na facebookové stránce klubu.

Kontaktovat Otevřený Klub Kontejner lze i e-mailem: klubkontejner@ddmpraha.cz a telefonicky 777 706 594.