Klub Kontejner

Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy obnovilo v prosinci 2019 činnost bývalého Klubu Mapa pod novým názvem Otevřený Klub Kontejner. Otevřený klub pro děti a mládež od 6 do 17 let navazuje na předešlou aktivitu Klubu Mapa, který původně spadal pod městskou část Prahy 8. Klub je otevřen pro klienty od pondělí do pátku v čase 13–18 hod.

V nevšedním prostředí obytného modrého kontejneru se nachází příjemný prostor, který disponuje dvěma místnostmi, kde příchozí děti mohou využít podpůrné služby doučování, zapojit se do výtvarné dílny, zahrát si fotbálek s profesionálním hráčem a trenérem, večer zajít do filmového klubu či se setkat se zajímavými hosty.

Klub poskytuje dětem, které se nacházejí v nelehké životní situaci bezpečný prostor, kde mohou kvalitně trávit volný čas. Děti mohou do klubu přijít trávit svůj volný čas, ale také řešit svoje problémy a nejrůznější těžkosti, se kterými si neumějí poradit, hledají řešení anebo se chtějí třeba jenom svěřit.

Návštěva klubu není podmíněna žádnou přihláškou ani pravidelnou docházkou. Vycházíme ze zásady bezpečnosti a anonymity.

Kontejner se nachází na rozlehlém pozemku mezi Invalidovnou a Palmovkou a disponuje fotbalovým, volejbalovým a basketbalovým hřištěm. O zahradu se starají účastníci klubu společně a v létě se na ni chystají pěstovat zeleninu k vlastní potřebě. Vedoucí klubu mají do budoucna velké plány, jak více rozšířit své aktivity o současné komunitní trendy a využít tak velkorysého pozemku. Veškerý program a akce jsou zcela zdarma a můžete je sledovat na facebookové stránce klubu.

Kontaktovat Otevřený Klub Kontejner lze i e-mailem: klubkontejner@ddmpraha.cz a telefonicky 777 706 594.