DDM hl. m. Prahy
Karlínské Spektrum
Karlínské Spektrum

Národní obrození pod taktovkou Karlínského Spektra

Více než 240 let je tomu od doby, kdy světlo světa spatřilo dílo "Obrana jazyka slovanského, zvláště pak českého" od Bohuslava Balbína. Do té doby se zasazuje začátek národního obrození, myšlenkového hnutí, které trvalo sedmdesát let. To spojuje mnoho jmen počínaje Václavem Matějem Krameriem či Karlem Hynkem Máchou a konče Františkem Palackým, jehož dodnes vídáme při placení v obchodech na bankovkách.

Vydejte se s námi po stopách národního obrození i vy. V uplynulých ročnících jsme zažili pot, slzy, promočené oblečení (krev ne!), ten letošní přinese opět spoustu silných vzpomínek a momentů pro vás, ale hlavně vaše děti. Stopovací hra Prahou křížem krážem otevírá registrace pro další ročník, který se uskuteční již v neděli 20. 10. 2019 v Praze. Základní parmetry hry a odkaz na povinnou registraci na tomto odkazu.

Je "čistonosoplena" vhodným ekvivalentem pro kapesník? Myslel Jan Evangelista Purkyně při svém výzkumu krevních skupin na obrodu jazyka českého? A je František Palacký na tisícikoruně právem? Spousta otázek, málo odpovědí. Na některé možná dostanete i odpovědi. Podstatný je ale pro nás váš zážitek ze hry.

Fotografie pod článkem jsou z minulého ročníku.

Také by vás mohlo zajímat:

 • Fotogalerie – skleník

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa v kroužcích Klubu Klamovka

  VÍCE INFORMACÍ
 • Tramvaj před Stanicí techniků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Bo!ovka – Na pomoc Gondoru

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jarní prázdniny

  VÍCE INFORMACÍ