DDM hl. m. Prahy
Středoškolská odborná činnost
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Středoškolská odborná činnost

Obrovský úspěch vítěze SOČ

Vítěz krajského kola (garantem je DDM hl. m. Prahy) i celostátní soutěže SOČ ve fyzice Marco Souza de Joode dosáhl dalšího obrovského úspěchu a my mu s radostí blahopřejeme! Podařilo se mu zvítězit také v prestižní soutěži České hlavičky, a to v oboru UNIVERSUM “Člověk a exaktní vědy” s prací Parametry rotace a tvaru asteroidů: limity inverzní metody.  

Ve své práci se tento student Gymnázia Nad Štolou věnuje způsobům, jakými lze spočítat tvar a parametry rotace asteroidů, z nichž některé mohou představovat nebezpečí pro střet se Zemí. Vycházel především z databáze DAMIT, ale také z měření svých známých i z měření vlastních, velkou část práce pak představují výpočty a programování. 

Soutěž České hlavičky spadá pod soutěž Česká hlava zaměřenou na popularizaci a propagaci vědy a vědeckých pracovníků. Jedná se o program podpory nadaných studentů přírodních a technických oborů a její první ročník proběhl již v roce 2007. Snaží se podpořit mladé lidi ve studiu těchto oborů na středních a vysokých školách, případně je motivovat i k další vědecké kariéře. A nás těší, že pět z šesti udělených cen získali v tomto roce úspěšní účastníci SOČ. Všem blahopřejeme k úspěchu!   

Na slavnostní předávání cen se můžete podívat na záznamu z vysílání České televize.

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Víkendové rekreační jízdy

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přípravka na Biologickou olympiádu

  VÍCE INFORMACÍ
 • Pomozte nám svým pohybem získat finance na učebnu virtuální reality

  VÍCE INFORMACÍ
 • Informace pro kroužky

  VÍCE INFORMACÍ
 • CZ 0:10 / 1:19 Antokyany – pH citlivá rostlinná barviva

  VÍCE INFORMACÍ
Úspěšné krajské kolo SOČ 2021
Pražské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost bylo úspěšně zakončeno obhajobami studentských prací, letos opět v online formátu. Odborné poroty posoudily 65 prací v 18 oborech, 36 prací postupuje do celostátního kola. Výsledková listina je k nahlédnutí na www.ddmpraha.cz/soc. Děkujeme všem zúčastněným za inspirativní setkání!