DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice přírodovědců

Rostliny

Skleník

Navštivte náš skleník, který má otevřeno po celý rok v tuto dobu:

úterý 14–18 h
středa 9–12 a 14–16 h
čtvrtek 14–16 h

Mezi nejzajímavější exponáty v našem expozičním skleníku patří např. výrazně vonící Hedychium gardnerianum (motýlovec), překrásně kvetoucí Lagerstroemia indica (pukol), Psidium cattleianum s jedlými plody připomínající chuť jahod, keřovitá fialově kvetoucí Brunfelsia pauciflora, africký bílý iris Dietes iridioides a Dietes bicolor, dva sedmdesátileté exempláře rostliny Crassula ovata (tlustice) aj.

Máme také poměrně bohatou sbírku středomořské flóry, sbírku pelargonií (botanické druhy, druhy s vonnými listy aj.) neobvyklé balkónové rostliny či rostliny znovuobjevené (tzv. rostliny našich babiček). Nechybí ani nejrůznější citrusové rostliny, kávovníky, skořicovník, čajovník, plodící banánovník či kafrovník. Najdete u nás i mnoho rostlin s výrazně vonnými listy (především původem z Austrálie), jako je např. eukalyptus citrónový, australský čajovník Tea tree, Chamelaucium či Leptospermum. Vesměs všechny rostliny jsou opatřeny cedulkami s názvem a charakteristikou rostliny.

Sbírka slouží nejen dětem a dospělým v kroužcích, ale i školním exkurzím a široké veřejnosti.

Celoročně rostliny množíme a výpěstky prodáváme.
Seznam prodávaných rostlin

Zahrada

Zahrady v areálu stanice jsou všechny přírodního typu. V přední části areálu se nachází alpínská zahrada, ovocný sad a další doprovodná zeleň. Dále v zahradě objevíte i malý rybníček, vzrostlé jehličnaté a listnaté stromy, keřové výsadby a trvalkové záhony. V horní části areálu nad skleníky najdete zahradu, která v roce 2014 získala plaketu Přírodní zahrada. Součástí této zahrady je naučná bylinková zahrada, zeleninové záhony, štěrkový záhon, trvalkové výsadby včetně tradičních i neobvyklých jarních cibulovin, ukázka "jedlého lesa", skleníček, hmyzí hotel, ukázka lučních květin apod.

Skleník
Nahlédněte do našich skleníků prostřednictvím fotogalerie. Jedná se o výběr zajímavých rostlin, které nás potěšily v posledních třech letech.

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Geolokační hra

  VÍCE INFORMACÍ
 • 100 jarních kilometrů

  VÍCE INFORMACÍ
 • Krmení mangusty trpasličí

  VÍCE INFORMACÍ
 • Den stromů 20. října

  VÍCE INFORMACÍ
 • Burza minerálů

  VÍCE INFORMACÍ