Foto na šňůře

"Foto na šňůře" je původní amatérskou fotografickou soutěží Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, pořádanou od roku 1993 a určenou dětem i dospělým. Soutěží se v kategoriích 5 až 9 let (včetně), 10 až 14 let (včetně) a 15+ (bez omezení horní věkové hranice). Pro každý ročník soutěže je vypsáno nové originální téma, které se fotografové snaží co nejoriginálněji zpracovat.

Pravidla soutěže "Foto na šňůře"
Do soutěže mohou být přijaty až dva neupravené snímky (software Photoshop a další) odpovídající vypsanému tématu daného ročníku, které mohl jejich autor sám reálně pořídit. Fotografie, které budou zjevně upravené, nebudou ctít zadání soutěže a snímky, na nichž byl někým jiným zachycen přímo „autor“, nebudou do soutěže přijaty. K soutěžním snímkům prosím připojte vždy autorovo jméno, příjmení, věk a případně i název fotografie. Snímky můžete zaslat elektronicky na e-mailové adrese: hrdina@ddmpraha.cz, nebo osobně předat na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy v kanceláři číslo 1, a to vždy nejpozději do konce měsíce ledna. V průběhu února budou všechny soutěžní fotografie vystaveny pro veřejné hlasování. Vystavené soutěžní snímky budou prezentovány jako anonymní, aby bylo vyloučeno možné ovlivnění hlasování. Tři nejlépe hodnocené fotografie z každé kategorie budou na počátku března odměněny.

Kategorie soutěže "Foto na šňůře":
1. kategorie 5–9 let (včetně)
2. kategorie 10–14 let (včetně)
3. kategorie 15+

Téma soutěže "Foto na šňůře" pro 31. ročník (2024): "Symbióza"
Téma 31. ročníku amatérské fotografické soutěže má poodhalit soužití v přírodě. Vaše snímky na téma "Symbióza", budeme očekávat do konce ledna 2024. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Témata předchozích ročníků soutěže:
Foto na šňůře 2023 – "Příroda jako přítel"
Foto na šňůře 2022 – "Živly"
Foto na šňůře 2021 – "Zázraky přírody"
Foto na šňůře 2020 – "Turismus a příroda"
Foto na šňůře 2019 – "Voda"
Foto na šňůře 2018 – "Rostliny"
Foto na šňůře 2017 – "Moje nejoblíbenější místo"
Foto na šňůře 2016 – "Divočina"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky 30. ročníku soutěže Foto na šňůře (2023)


Výsledky 29. ročníku soutěže Foto na šňůře (2022)
Je dohlasováno a hlasy jsou sečteny. V kategorie 5 až 9 let je na prvním místě "Sněhová nadílka", na druhém "Nebe s mraky" a na třetím "Ledopád s krápníky". V kategorii 10 až 14 let je na prvním místě "Noční žár", na druhém "Led" a na třetím místě "Voda". V kategorii 15+ je na prvním místě "Malý mnohoživelník", na druhém místě "Vskutku živelné rivalství" a na třetím místě "Štrbské pleso". Ceny pro první tři místa lze po předchozí e-mailové domluvě (hrdina@ddmpraha.cz) vyzvednout v kanceláři číslo 1 na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy. Všem fotografům i hlasujícím děkujeme za účast a těšíme se na setkání u výročního 30. ročníku soutěže Foto na šňůře!


Galerie