DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice přírodovědců

Foto na šňůře

"Foto na šňůře" je původní amatérskou fotografickou soutěží Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, pořádanou od roku 1993 a určenou dětem i dospělým. Soutěží se v kategoriích 5 až 9 let (včetně), 10 až 14 let (včetně) a 15+ (bez omezení horní věkové hranice). Pro každý ročník soutěže je vypsáno nové originální téma, které se fotografové snaží co nejoriginálněji zpracovat.

Pravidla soutěže "Foto na šňůře"
Do soutěže mohou být přijaty až dva neupravené snímky (software Photoshop a další) odpovídající vypsanému tématu daného ročníku, které mohl jejich autor sám reálně pořídit. Fotografie, které budou zjevně upravené, nebudou ctít zadání soutěže a snímky, na nichž byl někým jiným zachycen přímo „autor“, nebudou do soutěže přijaty. K soutěžním snímkům prosím připojte vždy autorovo jméno, příjmení, věk a případně i název fotografie. Snímky můžete zaslat elektronicky na e-mailové adrese: hrdina@ddmpraha.cz, nebo osobně předat na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy v kanceláři číslo 1, a to vždy nejpozději do konce měsíce ledna. V průběhu února budou všechny soutěžní fotografie vystaveny pro veřejné hlasování. Vystavené soutěžní snímky budou prezentovány jako anonymní, aby bylo vyloučeno možné ovlivnění hlasování. Tři nejlépe hodnocené fotografie z každé kategorie budou na počátku března odměněny.

Kategorie soutěže "Foto na šňůře":
1. kategorie 5–9 let (včetně)
2. kategorie 10–14 let (včetně)
3. kategorie 15+

Téma soutěže "Foto na šňůře" pro 29. ročník (2022): "Živly"
Síla přírody je i přes usilovnou lidskou snahu si ji podmanit, stále ještě nezkrotná. Jak její energii vnímáte vy, můžete ostatním předvést prostřednictvím svých snímků na téma „Živly“, které budeme očekávat do konce ledna 2022.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Témata předchozích ročníků soutěže:
Foto na šňůře 2021 – "Zázraky přírody"
Foto na šňůře 2020 – "Turismus a příroda"
Foto na šňůře 2019 – "Voda"
Foto na šňůře 2018 – "Rostliny"
Foto na šňůře 2017 – "Moje nejoblíbenější místo"
Foto na šňůře 2016 – "Divočina"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky 28. ročníku soutěže Foto na šňůře (2021)
Je dohlasováno a hlasy jsou sečteny. V kategorie 5 až 9 let je na prvním místě "Srdíčko ve sněhu" (3), na druhém "Západ slunce" (4) a na třetím "Chlupatá kytička" (1). V kategorii 10 až 14 let je na prvním místě "Rosnička" (4), na druhém "Světlo a stébla" (5) a na třetím místě "Ostrůvek v závěji" (3). V kategorii 15+ je na prvním místě "Duše labutě" (2) a na děleném druhém a třetím místě "Kdo že to umí chodit po vodě" (6) a "Mlhavé ráno" (8). Ceny lze po předchozí e-mailové domluvě (hrdina@ddmpraha.cz) vyzvednout na Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy. Všem fotografům i hlasujícím děkujeme za účast a těšíme se na setkání v příštím roce u 29. ročníku soutěže Foto na šňůře!

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • VOLNÁ MÍSTA VE ŠKOLCE

  VÍCE INFORMACÍ
 • Možnost čerpání příspěvku - Aktivní město (Praha 5, Praha 6)

  VÍCE INFORMACÍ
 • Taneční soubor Anais zve dospěláky k tanci

  VÍCE INFORMACÍ
 • Hackuj jako profík!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nadchla ji analogová fotografie

  VÍCE INFORMACÍ