Tramvaj

Tramvaj byly vyrobena v roce 1996 v pražském Zličíně pod značkou ČKD. Na železničním voze ujela necelé dva kilometry, aby ji na vlastní kola složili u smyčky Sídliště Řepy. U pražského Dopravního podniku dostala číslo 8721. Dlouhá léta se o ni starali ve Vozovně Žižkov. Potkat jste ji mohli na linkách 1, 5, 9, 11, 13, 15, 16 a 24, někde jako sólo, jinde ve dvojici. Během 22 let služby najela po Praze asi jeden a čtvrt miliónu kilometrů. Z provozu byla vyřazena po větší poruše tyristorové trakční výzbroje.

Tramvaje typu T6A5 provozovali také v Ostravě, Bratislavě a Košicích. Celkem jich bylo vyrobeno 296. V Praze nikdy neprošly celkovou rekonstrukcí a navíc nejsou nízkopodlažní. Proto jsou jako neperspektivní z Prahy odprodávány na východ – do Brna, Charkova, Kyjeva a Sofie. V Praze tedy podobných tramvají nejspíš nezůstane mnoho.

Ve voze bychom chtěli provozovat netradiční učebnu tematicky ladící s výukovými programy s dopravním zaměřením. V kabině plánujeme trenažér pro mladé řidiče tramvají. Ty, kteří zrovna neřídí, by měla zabavit hra s modely tramvají na miniaturním kolejišti. Předpokládáme, že tramvaj bude od příštího roku přístupná během víkendových akcí ve Stanici techniků.
Video z umístění tramvaje zde 
Video vytvořili lidé ze stránky Tramvaje v České republice.


Galerie