Vynášení Morany aneb Vítání jara (0 - 99 let)

V neděli 26. března proběhne od 13 do 17 hodin ve Stanici techniků DDM hl. m. Prahy šestý ročník akce Vynášení Morany aneb Vítání jara. 

Rozloučení se zimou proběhne v duchu lidových tradic. Pro návštěvníky budou připraveny výtvarné a rukodělné workshopy nejen s velikonoční a jarní tematikou. DDM Praha Suchdol si pro vás připravilo vyrábění květinových věnců a DDM Prahy 6 vám zase pomůže s výrobou hudebního nástroje do průvodu. 

V dřevodílně se potom uskuteční workshop na vyrábění dřevěné řehtačky. Kapacita workshopu je omezená a přihlášení probíhá na našem webu v sekci “Akce”. Těšit se můžete i na pečení domácích housek. Pro milovníky sportu bude ve dvoře připravený workshop s hopsadly. 

O bohatý kulturní program se postará kapela Herky, akrobati s HOPsej.cz, oblíbený dětský folklórní soubor Makovičky a divadelní soubor Dramec. 

V 16 hodin se všichni účastníci vydají v průvodu společně s hudebníky a obřími maskami podél Vltavy do Stromovky. Průvod bude zakončen spálením Morany, kterou následně pošleme po vodě zpět do podsvětí. 

Video z předchozí akce

Dále se můžete těšit na tradiční aktivity, jako je autodráha, železniční a tramvajové kolejiště.   

Kontakt: 
Martin Bureš 
bures@ddmpraha.cz 

 

Cena a termíny

Cena: ZDARMA
26.03.2023 13:00–17:00

Místo konání

Stanice techniků, Praha 6
 

Další informace

Zahájení: 26.3.2023
Ukončení: 26.3.2023

Galerie