DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Stanice techniků

Mezinárodní divadelní projekt Paměť jsme myPost Bellum, o. p. s a Stanice techniků DDM hl. m. Prahy zvou k účasti na mezinárodním česko-holandském divadelním projektu Theatre Na de Dam

 • pro děti a mládež ve věku 10–18 let
 • formou jednodenních a víkendových setkání
 • příběhy pamětníků 2. světové války v divadelním oživení
 • 10 jednodenních + 2 víkendová setkání = celovečerní představení
 • intenzivní tvořivá práce se skupinou vrstevníků 
 • setkání a rozhovory s lidmi, kterým 2. světová válka vstoupila do života
 • nahlížení na historii skrze příběhy
 • zkušenostní workshop z produkce vzdělávacího oddělení Post Bellum
 • divadelní tvorba v nevšedním prostoru
 • představení jako mezinárodní připomínka

Představení probíhá mezinárodně, na několika místech po celé Evropě, v jediný večer, 27. ledna 2019, který je Mezinárodním dnem obětí holocaustu.

 • Projektu se zúčastní skupina dětí a mladých lidí ve věku 10–18 let, která bude pracovat pod vedením 2 českých lektorek (Josefína Formanová z Post Bellum a Tamara Pomoriški z DDM hl. m. Prahy), v lednu také za účasti holandského lektora z Theatre Na de Dam.
 • Téma 2. světové války otevřeme skrze setkání a rozhovory s žijícími pamětníky. Děti se tak stanou spolunositeli jejich příběhů.
 • Budeme hledat místa, která nás obklopují a na jejichž historii se třeba zapomnělo. Vybraná místa ožijí příběhy v divadelním provedení. Necháme se místem inspirovat pro naše nápady a divadelní tvoření. Budeme tvořit slovem, pohybem, zvukem, hudbou, světlem.

Místo konání:
Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, Pod Juliskou 2a, Praha 6
+ vybraná lokalita místa představení (Praha)

Harmonogram: (přesné termíny budou upřesněny během září)

 • 4–5 jednodenních setkání v období říjen–prosinec 2018 (většinou pátek odpoledne nebo sobota) & jednodenní zážitkový workshop z produkce Post Bellum, o. p. s. vedený zkušenými lektorkami z Post Bellum
 • 2 víkendy (leden 2019) + další možná přípravná setkání v týdnu před představením
 • 27. 1. 2019 – vyvrcholení projektu představením pro veřejnost

Účast na projektu je zdarma (v případě lednových víkendových setkání je možné očekávat příspěvek na stravování).

Přihlášením do projektu se zavazujete k účasti po celou dobu projektu.
Není nutná předchozí zkušenost s divadlem. Uvítáme i úplné začátečníky, jde především o zájem a otevřenost novým věcem.
Přestože se jedná o mezinárodní projekt s návštěvou holandského lektora, vše bude probíhat v češtině, jiná jazyková vybavenost není požadována.

Přihlašování: www.ddmpraha.cz/akce

Více informací: Tamara Pomoriški, pomoriski@ddmpraha.cz

 


 

Podobné články

Klamovka dokořán!
Co to znamená? Že v termínu 17.–27. 9. můžete navštívit Klub Klamovka a nahlédnout "pod pokličku" jakéhokoliv kroužku. Pokud to zaměření a kapacita kroužku dovolí, můžete se aktivně zúčastnit navštívené lekce. Vstup je zdarma.
ZŠ A. Čermáka
Zájmová činnost Stanice techniků na ZŠ A. Čermáka. Nabídka pro školní rok 2017 / 2018
Den dětí 2017
Kosmický Den dětí na Karlínském náměstí umožnil všem absolvovat základní kosmický výcvik.
Karlínský masopust 2016
V sobotu 06.02.2016 ožilo Karlínské náměstí masopustním veselím. Od jedné hodiny zde proběhl již 13. ročník Karlínského masopustu. A jak to dopadlo? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech prošel karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém se objevily nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu starala o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí čekal na návštěvníky masopustu bohatý program, stánky s mnoha pochutinami, ukázky lidových řemesel a soutěže pro malé děti. Neméně zajímavý program probíhal i v Karlínském Spektru.
Naše akce
Karlínské Spektrum nabízí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na našich akcích jsou vítání předškoláci, školáci, rodiny s dětmi i senioři.
Den dětí 2016
Za devatero horami a devatero řekami bylo jedno malé, ale kouzelné náměstí. Na tom náměstí se vždy jednou za rok velice rády scházely kouzelné a pohádkové bytosti, aby tu spolu s dětmi oslavily jejich den.