DDM hl. m. Prahy
Stanice techniků
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice techniků

Letadélka

"Na zemi modelářem, ve vzduchu pilotem."

Kroužek leteckých modelářů je určen všem, kteří touží mít model, který bude v první řadě létat a nemusí si nutně hrát na dospělé letadlo. Jednoduchou stavebnici takového modelu si u nás může postavit i úplný začátečník přibližně už od svých osmi let.

S přibývajícími zkušenostmi pak může dle svých možností přecházet k volným žákovským soutěžním modelům (kategorie H, F1H, A3) či k modelům, které se alespoň částečně zhlédly ve svém velkém vzoru – tj. polomaketám. Bude-li mít trpělivost, může se dopracovat až k dálkově ovládaným modelům, ať už si je sám vyrobí nebo si vše usnadní výrazně předpracovanou stavebnicí. Naučit se pilotovat model však bude v obou případech vyžadovat jisté odhodlání.

S tím vším (včetně výuky základů létání s dálkově ovládanými modely) vám pomohou vedoucí, kteří sami z tohoto kroužku vzešli. A to ať už se jedná o volné nebo rekreační dálkově řízené modely či soutěžní modely kategorie RCH a F3K, na které se část vedoucích specializuje. Pro výrazně pokročilé členy kroužku jsou pak vedoucí schopni zprostředkovat spolupráci s Fakultou strojní ČVUT – Ústav mechaniky tekutin a termodynamiky.

Každý, kdo vlastní dálkově ovládaný model, se v létě může zúčastnit tradičního letecko-modelářského soustředění. Nevadí, že neumí létat, právě zde se to naučí!

věk: 10–18 let
den konání: úterý, čtvrtek 17.00–19.00, pátek 16.00–18.00
cena: 1 800 Kč/pol.; 3 400 Kč/rok
on-line přihlášení:  úterý  /  čtvrtek  /  pátek
kontakt: kozohorsky@ddmpraha.cz | 222 333 879
stránky LMK Podbabahttp://lmkpodbaba.blogspot.cz

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
 • OTEVÍRACÍ DOBA

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na kroužky jezdectví 2021/22

  VÍCE INFORMACÍ
 • Ateliér tvůrčího psaní a autorské tvorby

  VÍCE INFORMACÍ
 • Služba převádění ze škol na kroužek je osvědčená cesta pro nejmladší školáky

  VÍCE INFORMACÍ