DDM hl. m. Prahy
Ubytovací zařízení
Ubytovací zařízení
přihlášení (kroužky, tábory)

Lhotka u MělníkaJediná táborová základna v CHKO Kokořínsko; přímo v areálu možnost přírodního koupání

Areál střediska nabízí jedinečný kontakt s přírodou CHKO Kokořínsko, protéká jím říčka Pšovka, která vytváří v areálu přírodní koupaliště. Chráněná krajinná oblast je proslavená krásnou lidovou architekturou, typickými roubenými a hrázděnými domy nebo vytesanými skalními byty. Při procházkách mohou návštěvníci obdivovat četné pískovcové útvary: skalní okna, jeskyně, římsy a především bizarní Pokličky. V blízkosti leží několik menších přírodních rezervací, nejznámější z nich je Kokořínský důl. Dalším zajímavým turistickým cílem je hrad Kokořín, jehož počátky sahají do 15. století. Současná romantická přestavba vznikla za Václava Špačka, jehož potomci nyní hrad vlastní. K dalším turistickým cílům patří hrad českých královen Mělník, později přestavěný na zámek, se známou kostnicí a staletou vinařskou tradicí. Při procházkách v okolí mohou návštěvníci obdivovat jedinečnou galerii soch v přírodě, tj. skulptury vytesané ve skále sochařem Václavem Levým.  

Lokalizace: objekt leží na začátku kokořínského údolí u obce Lhotka, okres Mělník (silnice č. 273 z Mělníka)
Charakteristika ubytování: pevný objekt s centrálním vytápěním, čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, 5 čtyřlůžkových srubů s vlastním sociálním zařízením a vytápěním, 15 čtyřlůžkových chat, k dispozici je i samostatná budova marodky a nově vybudovaná klubovna s venkovním podiem
Kapacita: pevný objekt 40 míst, chaty 60 míst, sruby 20 míst
Stravování: zajištěna plná penze, 5x denně strava včetně pitného režimu
Další nabídka: organizace sportovních soutěží, přírodní koupaliště přímo v areálu
Cíle v okolí: CHKO Kokořínsko, hrad Kokořín, zámek Liběchov, zámek a město Mělník 

GPS: 50.3855753N, 14.5429169E

Informace obdržíte ve středisku – vedoucí Karolína Čížková
tel.: 604 464 205, 777 706 673
e-mail: lhotka@ddmpraha.cz

Více informací o ubytování, objednávky a rezervace:
Eva Drábková
DDM hl. m. Prahy
Karlínské nám. 7, 186 00, Praha 8
tel.: 222 333 850, fax: 222 333 892

e-mail: drabkova@ddmpraha.cz


Zvětšit mapu

Podobné články

Možnost rezervace ubytování
Naše ubytovací zařízení jsou zde opět pro vás. Mohou je využít jak školy a školská zařízení, tak i různé spolky a sportovní kluby. Od 1. října 2017 spouštíme rezervační systém na rok 2018. Volná místa můžete jednoduše zjistit pomocí odkazu na stránkách Ubytování (modrá lišta pod bannerem), při rozkliknutí odkazu Vyhledávání volných lůžek v kalendáři, který je umístěn vždy pod textem o základně. Těšíme se na vás.
Lomy u Kunžaku
Přímo skrz vesnici vede trať jindřichohradecké úzkokolejky a jsou zde nejvýhodnější větrné podmínky pro letecké modeláře.
Janské Lázně
Ubytování přímo v KRNAPu, za budovou se nacházejí sjezdovky se třemi vleky a upravené běžecké tratě.