Lomy u Kunžaku

Přímo skrz vesnici vede trať jindřichohradecké úzkokolejky a jsou zde nejvýhodnější větrné podmínky pro letecké modeláře.

Lomy se nacházejí v malebné krajině České Kanady, nedaleko historického města Jindřichův Hradec se známým zámkem, který nabízí několik návštěvních okruhů, jedinečný zahradní rondel, černou věž s výhledy na město nebo hladomornu. Podle pověsti zde straší Bílá paní. Vycházky do okolí zpestří projížďka vláčkem po úzkorozchodné železnici Jindřichův Hradec – Nová Bystřice, na zastávce Kaproun se výletníci mohou vydat po stopách českého génia Járy Cimrmana – právě zde byl totiž podle pamětní desky vyhozen z vlaku. Oblíbeným turistickým cílem je rovněž Landštejn, jeden ze tří dochovaných románských hradů na území České republiky. V dojezdové vzdálenosti leží město Telč s krásným zámkem, zapsané na seznamu UNESCO nebo městská památková rezervace Slavonice s přístupným podzemím a cennou architekturou. Blízká obec Strmilov láká návštěvníky na vůni čerstvé kávy ve své pražírně, tradiční řemesla reprezentuje tkalcovská dílna, která nabízí i kurzy ručního tkaní nebo předení na kolovratu. Areál nabízí zázemí pro sportovní aktivity: stolní tenis, dětské hřiště, hřiště na volejbal a fotbal. Sál s televizí a videem i další malá učebna slouží jako společenský, konferenční nebo učební prostor.  

 


Lomy 77, pošta Strmilov, silnice 164 z Jindřichova Hradce
zděný objekt bývalé školy a stanová část (léto)
zděný objekt 50 míst, stanová část 40 míst
zajištěna plná penze, domácí kuchyně, 5x denně strava včetně pitného režimu
Jindřichův Hradec, úzkorozchodná železnice Jindřichův Hradec – Nová Bystřice, hrad Landštejn, Telč, Slavonice, pražírna kávy a tkalcovská dílna Strmilov

Kontakt

Ubytovací zařízení
Lomy 77, 378 53 Strmilov

Milan Křehlík
723 806 012
lomy@ddmpraha.cz
49.1104558N, 15.1578722E

Galerie