DDM hl. m. Prahy
ŠESTKAfest
ŠESTKAfest

Divadelní soubory

Divadlo Spektrum
Strašidlo cantervillské
Podle předlohy Oskara Wilda Strašidlo cantervillské 
Dramaturgie a režie: Barbora Hrnečková a kolektiv souboru

Cantervillský duch po staletí osvědčenými metodami úspěšně děsící generace svých potomků žijících na starém anglickém sídle, je náhle vytržen z poklidné existence novými majiteli panství. Ti si z americké domoviny přiváží zcela jiné způsoby chování nemající pro astrální jevy nejmenší pochopení. Jak spolu noví spolubydlící asi vyjdou? Klasický příběh v lehce netradičním podání souboru Spektrum.

Soubor Stanice techniků
Sirotčinec

Autorský text
Režie: Tamara Pomoriški a soubor

Představení „Sirotčinec“ je autorským projektem divadelního souboru Stanice techniků. Děti vymyslely námět i scénář, který pojednává o dětech z německém sirotčince před druhou světovou válkou. „Sirotčinec“ měl premiéru v minulém školním roce a v tomto roce do představení přizval i nové členy dramatického kroužku.

Soubor ZUŠ Nad Popelkou 
O zemičce Zvoničce
Podle předlohy James Joyce Kočka a čert
Dramaturgie a režie: Mirek Slavík, další dramaturgické úpravy a režie: Lucka Švábová

V jedné poklidné zemičce Zvoničce si spolu žijí její veselí obyvatelé Zvonečci, nehádají se a mají se rádi. Mají tu ale místního čerta, a ten už tak hodný není, což teprve, když si usmyslí, že potřebuje vzít někoho z obyvatel do pekla. Ale to by nebyli Zvonečci, aby na něco nepřišli.

Přátelé sobě z Úholiček
Žirafa nebo tulipán?

Podle povídek Miloše Macourka
Dramaturgie a režie: Pavel Soper

Víte, co má společného žirafa a trhací kalendář? Nebo proč nemá želva uši? Nejen to, ale i spoustu dalších dosud netušených věcí se dozvíte v divadelním představení "Žirafa nebo tulipán?" na motivy značně ztřeštěných povídek Miloše Macourka o zvířecích trampotách.  

Divadlo ve výchově absolventů KVD DAMU
Musí to být trhák?  

Představení divadla ve výchově na téma ovlivňování našeho mínění médii. Využívá interakci, prostřednictvím které probouzí kritické myšlení a uvažování diváka nad tématem a otázkami, které s sebou nese. Je postaveno na příběhu ambiciózní novinářky, která sní o kariéře a prestiži. K naplnění svých snů se přiblíží, když od šéfky dostane šanci k napsání trháku o smrti maturantky. 

Také by vás mohlo zajímat:

 • Lhotka 2019 v obrazech

  VÍCE INFORMACÍ
 • Přihlašování na letní tábory je v plném proudu!

  VÍCE INFORMACÍ
 • Platnost bodů získaných v bodovém programu

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nový divadelní kroužek

  VÍCE INFORMACÍ
 • Nejmenší parta

  VÍCE INFORMACÍ