Aktuální ročník

Výsledky celostátního kola SOČ

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti proběhla 10. – 12. 6. 2022 v Kutné Hoře. Studenti a studentky pražských středních škol měli obrovský úspěch – 10 vítězných pozic, cena České nukleární společnosti a řada dalších ocenění odborných společností, 2 nejlepší projektové postery a celkem 13 nominací do prestižní soutěže České hlavičky. Všichni byli skvělí, moc gratulujeme!!

Výsledkovou listinu 44. ročníku najdete zde.

Podívat se můžete i na videoshrnutí celostátní přehlídky, které vás snad povzbudí k účasti na dalších ročnících.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, byli jste jako vždy úžasní. Děkujeme také porotám i školním garantům, kteří studenty inspirují a motivují.  

Informace ke krajskému kolu
Krajské kolo proběhlo 25. dubna a jsme rádi, že mnoho našich účastníků uspělo i v celostátní soutěži. Teď už se připravujeme na 45. ročník, ve kterém se těšíme na další skvělé účastníky. 

Realizace přehlídky byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátem hl. m. Prahy a společností CZ.NIC. Ceny pro vítěze některých oborů poskytl také projekt Pecha kucha. Všem podporovatelům soutěže velmi děkujeme.  

HARMONOGRAM 45. ROČNÍKU SOČ – KRAJSKÉ KOLO PRAHA 

  •     21. – 23. 9. 2022 Letní škola SOČ  – seminář určený zájemcům o účast v SOČ, který každoročně probíhá v Brně. Účast na semináři je zdarma včetně ubytování a stravování, účastníci si hradí jen cestu. Náplní jsou lekce týkající se tvorby odborné práce, kterou všichni využijí jak při tvorbě SOČ, tak později při zpracování bakalářských a diplomových prací. Současně s touto akcí probíhá na stejném místě setkání účastníků letošní celostátní přehlídky. Podle našich zkušeností se začátečníci od pokročilých lecčemu přiučí a vrací se ze seminářů velmi motivovaní, kam až to lze se SOČkou dotáhnout.

Základní informace k přihlašování: 
Do krajského kola práci posune školní garant soutěže. Přihláška obsahuje elektronickou verzi práce, videoprezentaci, soutěžící vyplní část přihlášky A a B, část přihlášky C vyplní a potvrdí škola. Kompletní podepsanou přihlášku lze zaslat elektronicky na spronglova@ddmpraha.cz nebo poštou na adresu SOČ DDM hl. m. Prahy, Karlínské nám. 7, Praha 8, 186 00 
Základní informace o soutěži a metodické materiály pro učitele, konzultanty, organizátory a porotce pak naleznete zde.  

Další informace rádi poskytneme.