Prahou křížem krážem 2018

Zhruba tři týdny před sedmým ročníkem Prahou křížem krážem 2018 se objevila ve schránkách účastníků loňských ročníků nabídka zúčastnit se ročníku dalšího. Někteří na nic nečekali a během první 24 hodin se registrovalo do hry více než 70 týmů. To byl velký závazek již od začátku.

Akce je v rámci víkendových aktivit našeho střediska ojedinělá svými nároky na účastníky – nesmí se bát popoběhnout, plnit nejeden úkol, a to nejen děti, ale třeba i tatínci. I z toho plyne to, že akce není pro každého. Atmosféra na akci je mimořádně přátelská. Nejinak tomu bylo i letos, a to i přes strašidelné téma.

Po registracích do hry, které se letos podařilo ukončit díky dochvilnosti účastníků včas, následovala ukázková likvidace náhodného strašidla a vysvětlení pravidel. A poté již hurá na Petřín! Kopcovitý terén účastníky neodradil, z více než stovky týmů jich hru nedokončilo pouze šest. Skupiny přitom musel zdolat mnohé – zatancovat si valčík, slézt po žebříku k upírovi nebo pomoci rusalce zalít květiny.

Pro vítězství ve hře bylo nutné ukořistit relikvie od všech strašidel a dorazit do cíle co nejdříve. Třeba dohadování se s kupcem, který miluje jídlo, nebyla vždy snadná. Nejednou pohrdnul suchým rohlíkem. Zato cukrátka byla měnou, kterou rád akceptoval.

A příští rok buďte ve střehu – na podzim nás čeká další ročník. S jakou tematikou? Kde? To se registrované týmy dovědí jen pár dní dopředu v nápovědách, stejně jako tomu bylo letos.

VÝSLEDKOVÉ LISTINY – DOPOLEDNE a ODPOLEDNE (PDF)

Jak celá akce probíhala, na to se již můžete podívat v galerii.


Galerie