DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců
Login
Stanice přírodovědců

O násO nás

Stanice přírodovědců je střediskem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

Nabízíme volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství.

Navštivte náš areál, který leží na Smíchově v parku Sacré Coeur (5 min. chůze od metra Anděl nebo zastávky MHD Arbesovo náměstí).

adresa: Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, Drtinova 1a, Praha 5-Smíchov

 

Informace o areálu, nabídka činností

V roce 2014 oslavila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy kulaté výročí 60 let od svého založení.

Areál nacházející se za OC Nový Smíchov (MHD Anděl) je domovem desítek druhů živočichů.

Naší specializací jsou chovy exotických plazů (krokodýl nilský, kajman trpasličí, leguán nosorohý, bazilišek zelený a mnoho dalších), které jsou ve více nežli šesti desítkách nádrží doplněné o zástupce obojživelníků a ryb (žebrovník waltlův, arowana dvojvousá, střikoun lapavý, piraně). Na jaře a na podzim pořádáme vlastní výstavy, které představují naše chovy, které doplníme do zajímavých celků (z minulých ročníků: ucelená expozice ocasatých obojživelníků žijících v ČR, "šípové žáby" včetně nejjedovatější žáby světa phyllobates terribilis).

Pro zájmové vzdělávání a pořádání volnočasových aktivit využíváme zázemí kluboven vybavených pro výuku (laboratoř biologie, chemie, klubovna s drobnými savci, ptáky a klubovna terarijních živočichů), venkovní areál s voliérami a výběhy, skleníky s bohatou expozicí rostlin, tropické terárium a další prvky (vlastní včelín, prosklený výukový úl, bylinkovou zahrádku, hmyzí hotel, zastavení naučné stezky s ukázkami ptačích budek, krmítek a geologickou expozici).

Naše nabídka se zaměřuje na přírodovědné obory. Kroužky mohou navštěvovat děti již od 2 let v doprovodu rodičů. Pro děti školního věku máme širokou nabídku chovatelských kroužků doplněnou o několik dalších s estetickým a sportovním zaměřením. Sportovní kroužky probíhají v tělocvičně na ZŠ Kořenského. Pro mládež nabízíme studium oborů: biologie (příprava na VŠ), chovatelství-teraristika, chovatelství-akvaristika, ornitologie, entomologie, paleontologie, geologie a chemie. Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je garantem a organizátorem krajských kol odborných olympiád (chemická, biologická, zeměpisná) vypsaných MŠMT ČR i pořadatelem vlastních soutěží.