DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

O násStanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacre Coeur.

Naší specializací jsou chovy exotických plazů (krokodýl nilský, kajman trpasličí, leguán zelený, bazilišek pruhovaný a mnoho dalších), které jsou ve více nežli šesti desítkách nádrží doplněné o zástupce obojživelníků a ryb (žebrovník waltlův, střikoun lapavý, piraně). Na jaře a na podzim pořádáme vlastní výstavy, které představují naše chovy, které doplníme do zajímavých celků (z minulých ročníků: ucelená expozice ocasatých obojživelníků žijících v ČR, "šípové žáby" včetně nejjedovatější žáby světa phyllobates terribilis).

Pro zájmové vzdělávání a pořádání volnočasových aktivit využíváme zázemí kluboven vybavených pro výuku (laboratoř biologie, chemie, klubovna s drobnými savci, ptáky a klubovna terarijních živočichů), venkovní areál s voliérami a výběhy, skleníky s bohatou expozicí rostlin, tropické terárium a další prvky (vlastní včelín, prosklený výukový úl, bylinkovou zahrádku, hmyzí hotel, zastavení naučné stezky s ukázkami ptačích budek, krmítek a geologickou expozici).

Naše nabídka se zaměřuje na přírodovědné obory. Kroužky mohou navštěvovat děti již od 2 let v doprovodu rodičů. Pro děti školního věku máme širokou nabídku chovatelských kroužků doplněnou o několik dalších s estetickým a sportovním zaměřením. Sportovní kroužky probíhají v tělocvičně na ZŠ Kořenského. Pro mládež nabízíme studium oborů: biologie (příprava na VŠ), chovatelství-teraristika, chovatelství-akvaristika, ornitologie, entomologie, paleontologie, geologie a chemie. Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je garantem a organizátorem krajských kol odborných olympiád (Chemická, Biologická, Zeměpisná) vypsaných MŠMT ČR i pořadatelem vlastních soutěží.

Expozice rostlin a zvířat
Zveme vás k prohlídce našeho skleníku s tropickými terárii. K vidění je bohatá sbírka cizokrajných rostlin, mezi nimiž nechybí subtropické a tropické rostliny, sukulenty a kaktusy, masožravé druhy, cibulovité a hlíznaté rostliny či cizokrajné bylinky. Vedle toho jsou ve sklenících umístěna také akvária a terária s množstvím živočichů.
Otevírací doba
Od 1. července  otevřeno od pondělí do pátku v době od 8 do 17 h. O víkendech a svátcích, stejně jako v týdnu od 4. do 19. 8., bude zavřeno. Skleník bude přijímat návštěvníky vždy v úterý od 9 do 12 h a od 14 do 17 h.
Pronájmy
Rádi byste si pronajali prostory? Využijte možnosti Stanice přírodovědců. Kontaktujte paní ředitelku Vlastu Coufalovou.