DDM hl. m. Prahy
Stanice přírodovědců
Fakultní zařízení Univerzity Karlovy
Stanice přírodovědců
Stanice přírodovědců

O nás

Stanice přírodovědců nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež se zaměřením na přírodní vědy a chovatelství. Areál se nachází za Obchodním centrem Nový Smíchov v parku Sacré Coeur.

Naší specializací jsou chovy exotických plazů (krokodýl nilský, kajman trpasličí, leguán, bazilišek a mnoho dalších), které jsou ve více nežli šesti desítkách nádrží doplněné o zástupce obojživelníků a ryb (střikoun lapavý, piraně). Na jaře a na podzim pořádáme vlastní výstavy, které představují naše chovy, které doplníme do zajímavých celků (z minulých ročníků: ucelená expozice ocasatých obojživelníků žijících v ČR, "šípové žáby" včetně nejjedovatější žáby světa phyllobates terribilis).

Pro zájmové vzdělávání a pořádání volnočasových aktivit využíváme zázemí kluboven vybavených pro výuku (laboratoř biologie, chemie, klubovna s drobnými savci, ptáky a klubovna terarijních živočichů), venkovní areál s voliérami a výběhy, skleníky s bohatou expozicí rostlin, tropické terárium a další prvky (vlastní včelín, bylinkovou zahrádku, hmyzí hotel, zastavení naučné stezky s ukázkami ptačích budek, krmítek a geologickou expozici).

Naše nabídka se zaměřuje na přírodovědné obory. Kroužky mohou navštěvovat děti již od 2 let v doprovodu rodičů. Pro děti školního věku máme širokou nabídku chovatelských kroužků doplněnou o několik dalších s estetickým a sportovním zaměřením. Sportovní kroužky probíhají v tělocvičně ZŠ Kořenského. Pro mládež nabízíme studium oborů: biologie (příprava na VŠ), chovatelství, teraristika, akvaristika, ornitologie, entomologie, paleontologie, geologie a chemie. Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je garantem a organizátorem krajských kol odborných olympiád (Chemická, Biologická, Zeměpisná) vypsaných MŠMT ČR i pořadatelem vlastních soutěží.

Expozice rostlin a zvířat
Zveme vás k prohlídce našeho skleníku s tropickými terárii. K vidění je bohatá sbírka cizokrajných rostlin, mezi nimiž nechybí subtropické a tropické rostliny, sukulenty a kaktusy, masožravé druhy, cibulovité a hlíznaté rostliny či cizokrajné bylinky. Vedle toho jsou ve sklenících umístěna také akvária a terária s množstvím živočichů.
Volná pracovní místa
Pronájmy
Rádi byste si pronajali prostory? Využijte možnosti Stanice přírodovědců. Kontaktujte paní ředitelku Vlastu Coufalovou.

Také by vás mohlo zajímat:


  Notice: Undefined variable: _i in /home/ddmpraha/web/ddmpraha.cz/modul/stranka/hl.php on line 197
 • Služba převádění ze škol na kroužek je osvědčená cesta pro nejmladší školáky

  VÍCE INFORMACÍ
 • Jak na přivolání?

  VÍCE INFORMACÍ
 • Známe téma letošní soutěže "Foto na šňůře"

  VÍCE INFORMACÍ
 • Klientské účty a přihlašování do kroužků

  VÍCE INFORMACÍ
 • Volná místa v kroužcích Klubu Klamovka (únor – červen 2022)

  VÍCE INFORMACÍ